Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
16/03/2021

HBO'nun bilim kurgu soslu dönem dizisi The Nevers, 11 Nisan’da başlıyor

HBO'nun bilim kurgu soslu bir dönem dizisi The Nevers, doğaüstü güçlere sahip bir grup kadının, düşmanlarıyla savaşmasını ve dünyanın kaderini etkileyecek bir göreve atılmasını konu ediniyor.

Buffy the Vampire Slayer, Angel, Dollhouse ve Firefly gibi sevilen yapımların yaratıcısı Joss Whedon’ın yeni dizisi The Nevers, 11 Nisan’da HBO’da başlıyor. The Nevers, her şeyiyle Joss Whedon’ın imzasını taşısa da ilk altı bölümünün çekilmesinin ardından Whedon projeden ayrıldı ve yerini Philippa Goslett’e bıraktı. Bilim kurgu soslu bir dönem dizisi olacak The Nevers, doğaüstü güçlere sahip bir grup kadının, düşmanlarıyla savaşmasını ve dünyanın kaderini etkileyecek bir göreve atılmasını konu ediniyor. 19. yüzyılda, yani Victoria döneminin son yıllarında, Londra “Touched” olarak adlandırılan kişilerle kuşatılmıştır. Çoğu kadın olan ve “Touched” olarak adlandırılan bu kişiler, aniden anormal yetenekler sergilemeye başlayan insanlardan oluşur. Bu yeteneklerden bazıları iyiyken bazıları ise kötüdür.
 İşte “Touched” olarak adlandırılan bu kişilerden ikisi, dizinin iki ana karakterini oluşturuyor. Bu iki kadın, gizemli, yumruğu hızlı bir dul olan Amalia True (Laura Donnelly) ile parlak bir genç mucit olan Penance Adair (Ann Skelly). İkisi, dizi boyunca yeni oluşan alt sınıfın öne çıkan isimleri olacaklar. Bir taraftan kötülükle savaşırken, diğer taraftan gidecek yeri olmayan “Dokunulmuş” insanlara kalacak bir yer sunacaklar. The Nevers'ın  oyuncu kadrosunda Elizabeth Berrington, Ben Chaplin, Brett Curtis, Anna Devlin, Martyn Ford, Tom Riley ve Nick Frost da bulunuyor. The Nevers, 11 Nisan’da HBO’da başlıyor.