Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/09/2021

George A. Romero klasiği Day of The Dead, 15 Ekim'de başlıyor

George A Romero'nun 1985 tarihli zombi klasiği Day of The Dead, dizi formatına uyarlanıyor. 15 Ekim'de SyFy ekranlarında olacak zombi klasiğinin ilk sezonu 10 bölüm sürecek.

Artık günümüzde o kadar çok zombi dizisi ve filmi çekiliyor ki, yürüyen ölüleri görünce onların ekrana ilk çıkışlarındaki şoku anımsamak biraz zor olabiliyor. Aslında iyi ya da kötü fark etmez, bu film ve dizilerin hepsi şöhretini George A. Romero’ya borçlu. Büyük usta, bir hikaye anlatma geleneğini sadece şekillendirmekle kalmayıp; onu bir fenomen haline dönüştüren isim olarak da tarihe geçmeyi başardı. Sadece korku sinemasının değil, dünya sinema tarihinin de seyrini değiştiren ve endüstriyel sinemanın tekerine çomak sokan George A. Romero, 16 Temmuz 2017’de aramızdan ayrılmıştı. Ve şimdi George A. Romero’nun en önemli çalışmalarından biri dizi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

SyFy kanalı, büyük ustanın 1985 tarihli Day of the Dead filmini 10 bölümlük bir dizi olarak sipariş etti. Zombi kuşatması altındaki bilim adamı ve askerlerin klostrofobik bir portresini çizen Day of The Dead, gösterime girdiği dönem yeterince ilgi görmediyse de, sunduğu nihilist ve insanın suratında hunharca patlayan o gerçekçi his günümüzde halen eşdeğer kudrette hissediliyor. Zombi kıyametinin ilk gününde, çürüyen cesetler tarafından canlı canlı yenme tehdidini savuşturmaya çalışan altı yabancının macerasını izleyeceğimiz Day of the Dead dizisinde Keenan Tracey, Daniel Doheny, Natalie Malaika, Kristy Dinsmore, Morgan Holmstrom ve Miranda Frigon rol alıyor. Dizinin idari yapımcıları arasında da yer alan Steven Kostanski, 10 bölüm çekilen dizinin ilk dört bölümünü yöneten isim olarak dikkat çekiyor. Day of the Dead, 15 Ekim’de başlıyor.