Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
17/09/2020

Ethan Hawke'nin başrolünde olduğu The Good Lord Bird, 4 Ekim'de başlıyor

Ethan Hawke'nin hem başrolünde olduğu hem de senaryosunu kaleme aldığı mini dizi The Good Lord Bird, James McBride'ın 2013 tarihli aynı adlı romanından televizyona uyarlandı.

Before Sunset filmi ile 2004 yılında senarist olarak ile “En İyi Uyarlama Senaryo” dalında Oscar'a aday gösterilen, 2001 yılında ise Training Day filmi ile “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında Oscar'a aday olan, son olarak Tesla filminde izlediğimiz yetenekli sinemacı Ethan Hawke, şimdi de “The Good Lord Bird” adlı mini dizi ile karşımıza çıkıyor. Toplam yedi bölüm sürecek olan ve koronavirüs salgını nedeniyle iki ay ötelenen The Good Lord Bird, James McBride'ın 2013 tarihli aynı adlı romanından televizyona uyarlandı. Hawke , daha önce yaptığı açıklamalarda The Good Lord Bird romanının en sevdiği kitaplardan biri olduğunu söylemişti.
 

Senaryosu Ethan Hawke tarafından yazılan dizi, gerçek bir öyküye dayanıyor ve 19. yüzyılda köleliği kaldırmak için mücadele eden papaz John Brown’u merkezine alıyor. Hawke, dizide köleliğe karşı ilk silahlı ayaklanmalardan birini başlatan ve 1859’da idam edilen Brown’a hayat veriyor. Kansas’ta köle olarak yaşayan ve bir süre sonra John Brown’ın köleliği kaldırmak için çalışmalar yürüttüğü aktivist gruba katılan kurgusal karakter Onion’ın bakış açısından olayları takip ettiğimiz dizide; Onion’u Joshua Caleb canlandırıyor. Dizinin diğer önemli rollerinde ise Hubert Point-Du Jour, Nick Eversman, Mo Brings Plenty, Jack Alcott, Ellar Coltrane, Beau Knap, Daveed Diggs, David Morse, Steve Zahn, Maya Hawke, Wyatt Russell gibi isimler yer alıyor. The Good Lord Bird, 4 Ekim'de Showtime'da başlıyor.