Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/12/2021

Downton Abbey’in yaratıcısından yepyeni bir dönem dizisi: The Gilded Age

Downton Abbey’in yaratıcısı Julian Fellowes, yeni dönem dizisi The Gilded Age ile bizleri 1880'lerin New York'una götürecek. HBO'da ekrana gelecek The Gilded Age, 24 Ocak'ta başlayacak.

Downton Abbey’in yaratıcısı Julian Fellowes, Belgravia’nın ardından yepyeni bir dönem dizisiyle karşımıza karşımızda. NBC’in uzun zamandır gündemine olan The Gilded Age, Julian Fellowes’ın yoğun gündeminden ötürü bir türlü ekrana gelememişti. Proje, yıllar sonra nihayet seyirciyle buluşuyor, fakat adresi HBO olarak değişti. Dokuz bölümlük dizinin senaryosunda Fellowes’a Emmy ödüllü Sonja Warfield (Will & Grace) eşlik ediyor, yönetmen koltuğunu ise Michael Engler ve Salli Richardson-Whitfield paylaşıyor. Amerika Birleşik Devletleri tarihinde 19. yüzyılın sonlarından 1900'lerin başına kadar olan dönem, The Gilded Age (Yaldızlı Çağ) olarak adlandırılıyor. Yaldızlı Çağ, hızlı bir ekonomik büyüme dönemiydi. O dönemde maaşlar Avrupa'dan çok daha yüksek olduğu için, ABD milyonlarca Avrupalının göçmen akınına uğramaktaydı.

 The Gilded Age,  işte bizi tam da bu döneme götürüyor. 1880'lerde New York milyonerlerinin yaşamını gözler önüne serecek The Gilded Age, sanayi Devriminden sonra aşırı zenginleşen kişileri merkezine alacak. Dizi, ailesini kaybeden Marian Brook’un New York’ta muhafazakâr bir hayat süren teyzelerinin yanına taşınmasının ardından gelişen olayları işleyecek. Marian’ın zengin komşularının göz kamaştırıcı hayatlarına karışırken alışık olmadığı bu toplumun yeni kurallarına karşı verdiği mücadele gözler önüne serilecek. Marian Brook rolünde efsane oyuncu Meryl Streep'in kızı Louisa Jacobson’ı izleyeceğiz. Sex and the City’nin Miranda’sı Cynthia Nixon’u ise Marian’ın teyzesi Ada Brook olarak karşımıza çıkacak. Marian’ın diğer teyzesi Agnes van Rhijn’i ise Mamma Mia! ve Chicago filmlerinden hatırlayacağınız Christine Baranski canlandıracak. The Gilded Age, 24 Ocak’ta ekran macerasına başlayacak.