Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
26/05/2021

Domina, Roma’nın en güçlü İmparatoriçesi Livia’nın öyküsünü anlatacak

Antik Roma’daki iktidar mücadelesini, ihanetleri ve entrikaları bu kez kadınların perspektifinden anlatacak olan Domina dizisi, 6 Haziran’da ekran macerasına başlıyor.

HBO’nun unutulmaz yapımlarından biri olan 2005 tarihli Rome dizisini sevdiyseniz, bu diziyi de kaçırmamalısınız. Antik Roma’daki iktidar mücadelesini, ihanetleri ve entrikaları bu kez kadınların perspektifinden anlatacak olan Domina, 6 Haziran’da ekran macerasına başlıyor. Sky kanalının çok şey beklediği Domina, Livia Drusilla’nın hayatını, sıra dışı yükselişini, zorlukların üstesinden gelerek dünyanın en güçlü kadınına dönüşmesinin hikayesini ekrana taşıyacak. Rome dizisini izleyenler hatırlayacaktır, İmparator Augustus'un karısı olan Drusilla, dönemin en güçlü kadını olarak biliniyor.
 


Livia’nın, Julius Caesar’ın suikastının ardından naif bir genç kızdan, babasının intikamını almak ve oğulları için güce sahip olmak için derin bir arzuyla hareket eden Roma’nın en güçlü ve etkili İmparatoriçesine yolculuğunun hikayesini izleyeceğimiz dizinin ilk sezonu sekiz bölüm sürecek. Yapımcılığını ve senaristliğini Simon Burke’in üstlendiği dizide, Livia rolünde Kasia Smutniak'ı izleyeceğiz. Game of Thrones’un en sevilen karakterlerinden biri olan Davos Seaworth'u canlandıran Liam Cunningham ise dizide Livia’nın babası olarak karşımıza çıkacak. Domina, 24 Haziran’dan itibaren beIN Connect üzeriden de izlenebilir.