Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
22/05/2021

Disney+'ta ekrana gelecek Gizemli Benedict Derneği dizisinden ilk fragman

Dünyayı The Emergency olarak bilinen küresel bir krizden kurtarmak için Mr. Benedict tarafından görevlendirilen dört yetenekli yetimin hikayesini anlatan Gizemli Benedict Derneği dizisinden fragman geldi.

The Mysterious Benedict Society, yani Gizemli Benedict Derneği ülkemizde de oldukça sevilen bir çocuk roman serisi. Trenton Lee Stewart tarafından kaleme alınan serinin ilk kitabı 2007 yılında yayımlandı ve 2008 ve 2009 yıllarında devam kitapları geldi. Dünyayı The Emergency olarak bilinen küresel bir krizden kurtarmak için Mr. Benedict tarafından görevlendirilen dört yetenekli yetimin hikayesini anlatan popüler roman serisi, şimdi de dizi olarak ekranlara teşrif edecek. 2019’da Hulu için çekileceği ilk kez duyurulan dizi, 25 Haziran’da Disney+ ekranlarında seyirciyle buluşacak.
 


İlk sezonu sekiz bölüm olacak dizinin başrolünde HBO’nun sevilen komedi dizisi Veep’te Gary Walsh karakterini canlandıran Tony Hale var. Hale, dizide eksantrik Mr. Benedict karakteriyle karşımıza çıkacak. Hikayenin merkezindeki dört çocuktan biri olan Reynie Muldoon, ortalama görünümlü ama mantıklı oğlan; George Washington, görsel hafızası olan olağanüstü zeki bir çocuk; Kate Wetherall, atletik ve maceracı bir kız; Constance Contraire ise insanların zihinlerini okuyabilen ve insanlara zihinsel mesajlar gönderebilen genç bir kızdır.
 


Gizemli Benedict Derneği kitabının arka yüzünde ise şunlar yazılı: “Özel olanaklardan yararlanmak isteyen yetenekli bir çocuk musun?" Bu tuhaf ilan gazetede yayımlandığında, onlarca çocuk bir dizi gizemli, şaşırtıcı teste girer. Ama en sona yalnızca çok özel dört çocuk kalır. Ancak en becerikli ve akıllı olanların altından kalkabileceği gizli bir görev onları beklemektedir. Başarmak için, tek kuralı hiç kural olmaması olan, Aydınlanmışlar İçin Öğretim Enstitüsü'ne kılık değiştirerek girmeleri gerekmektedir. Akla hayale gelmeyecek fiziksel ve zihinsel sınavlardan geçen kahramanlarımızın birbirlerine güvenmekten başka çaresi kalmamıştır. Bakalım yeni kurdukları arkadaşlığı kaybetmek pahasına da olsa, önlerindeki en zorlu sınavı geçebilecekler midir?