Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
15/04/2021

Bruce Lee imzalı Warrior dizisi yoluna HBO Max’te devam edecek

Bruce Lee’nin kızı Shannon Lee'nın babasına ait notları ünlü yönetmen Justin Lin’e teslim etmesiyle ortaya çıkan Warrior dizisi, son derece başarılı iki sezonun ardından bundan böyle yoluna HBO Max'te devam edecek.

Bruce Lee'nin senaryo notlarından derlenerek çekilen Warrior dizisi yoluna bundan böyle HBO Max’te devam edecek. Geçtiğimiz Aralık ayında sona eren ikinci sezonun ardından dizisinin akıbeti, yayıncı kanal Cinemax’in orijinal programları durdurması nedeniyle sallantıdaydı. Fakat dizinin haklarını HBO Max’in satın almasıyla bu problem ortadan kalkmış oldu. Uzak Doğu kültürüne ve yakın dövüşle bezeli aksiyon yapımlarına meraklı olanlar, Warrior dizisinin 3. sezonunu HBO Max ekranlarında izleyebilecekler.
 Bildiğiniz üzere bu müthiş projede Uzak Doğu dövüş filmlerinin efsane ismi Bruce Lee’nin de imzası var! Lee, 1971 yılında şöhretinin zirvesindeyken kendisine teklif edilen televizyon dizisi için bir proje geliştirir. Warner Bros ve Paramount gibi devasa Hollywood stüdyoları bu projeyi kapmak için sıraya girse de Bruce Lee’nin 1973 yılında beklenmedik bir biçimde ölmesinin ardından proje rafa kalkar. Warner Bros, Lee’nin ölümünün ardından, bu yarım kalan projeyi kaynak alan farklı bir yapımla tüm dünyayı sarsar. David Carradine’ın başrolünde yer aldığı Kung Fu adlı dizi, tüm dünyada reyting rekorları kırar. Dizi, her ne kadar başarılı olsa da Lee’nin vizyonunu yansıtmayı başaramaz. 2015 yılında Bruce Lee’nin kızı Shannon Lee, babasının Warrior dizisine ait notlarını ünlü yönetmen Justin Lin’e teslim eder. Lin, Fast & The Furious serisini yok olmaktan kurtaran ve bir Hollywood fenomenine dönüştüren olağanüstü yönetmen olarak tanınıyor.