Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
15/03/2021

Bron/Broen yıldızı Sofia Helin'den iddialı bir dönem dizisi: Atlantic Crossing

İskandinavya tarihinin en yüksek prodüksiyonlu yapımlarından biri olan sekiz bölümlük mini dizi Atlantic Crossing, Nazilerden kaçarak Amerika'ya sığınan Norveç Kraliyet ailesi mensubu Prenses Martha’yı merkezine alıyor.

Tüm zamanları en sevilen dizilerinden biri olan Bron/Broen’da canlandırdığı Saga karakteriyle gönülleri fetheden Sofia Helin'in yeni dizi Atlantic Crossing, 4 Nisan’da PBS ekranlarında başlıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında Norveç kanalı NRK TV’de yayınlanan ve oldukça iyi yorumlar olan dizi, uluslararası arenaya PBS aracılığıyla çıkacak. Sekiz bölümlük mini dizi, Norveç Kraliyet ailesine mensup Prenses Martha’nın gerçek öyküsünü anlatacak. İskandinavya tarihinin en yüksek prodüksiyonlu yapımlarından biri olan dizi, Nazilerden kaçarak Amerika'ya sığınan ve dönemin Amerikan başkanı Franklin Roosevelt ile yakın arkadaş olan Prenses Martha’yı merkezine alıyor. Sofia Helin, dizide Norveç Prensesi Martha'yı canlandırıyor. Twin Peaks’in ödüllü yıldızı Kyle MacLachlan’ı ise ABD Başkanı Franklin D. Roosevelt rolünde izleyeceğiz.
 


1901-1954 yılları arasında yaşayan Prenses Martha, Nazilerin Norveç’i istila etmesinin ardından Amerika’ya sığınmış ve kurduğu ilişkiler sayesinde pek çok kişi tarafından Amerika'nın savaşa girmesinde pay sahibi olarak görülmüştü. Hatta o dönem Beyaz Saray'da yaşayan Prenses Märtha ile Franklin Roosevelt arasında romantik bir ilişkinin olduğu dair dedikodular da manşetleri süslemişti. Sofia Helin, Atlantic Crossing'e dair yaptığı bir açıklamada “Bu, fark yaratan bir kadın hakkında anlatılmamış harika bir hikaye. Şimdiye kadar II. Dünya Savaşı'yla ilgili kadınların perspektifinden anlatılan hikayeler olmadı. Bu hikayelerin de anlatılmasının zamanı." yorumunda bulunmuştu. 2. Dünya Savaşı döneminde geçen bu çarpıcı hikaye, kaçırmamanız gereken bir yapım.