Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/06/2021

Barack Obama'nın yapımcı olduğu We the People animasyonundan fragman

4 Temmuz'da Netflix'te ekrana gelecek ve yapımcıları arasında Barack ve Michelle Obama çiftinin olduğu We the People dizisi, popüler sanatçıların şarkılarıyla Amerikan yurttaşlığı dersi verecek.

We the People’ın tek bir derdi var, o da Amerikalılara yurttaşlık haklarını basitçe popüler şarkılar üzerinden anlatabilmek... Barack ve Michelle Obama çifti ile black-ish'in dizisinin yaratıcısı Kenya Barris, müzik ve animasyonu birleştiren bir Netflix dizisinin baş yapımcılığını üstlenmiş. We the People’ın arkasındaki asıl isim ise, Doc McStuffins'in yaratıcısı ve Susam Sokağı'nda yardımcı yapımcı olarak çalışan Chris Nee olarak dikkat çekiyor. We the People, HER, Brandi Carlile ve Andra Day gibi müzisyenlerin performanslarına yer veren üçer dakikalık 10 bölümden oluşuyor. Yapım, yayın platformundaki prömiyerini 4 Temmuz'da yapacak.
 


Tanıtım yazısına göre, çığır açan animasyon stillerinin harmanlandığı ve Ulusal Gençlik Şair Ödülü sahibi Amanda Gorman'ın performansıyla açılacak We the People, Janelle Monáe, Lin-Manuel Miranda, Adam Lambert, Cordae, Bebe Rexha, Kyle gibi sanatçıların orijinal parçalarıyla alışılmışın dışında bir Amerikan yurttaşlığı dersi verecek. Dizinin her bölümü, herkesin yurttaşlığı yaşayan ve nefes alan bir şey olarak yeniden düşünmesi ve modern bir dünyada hükümet ve vatandaşlığın ne anlama geldiğine dair anlayışlarını yeniden şekillendirmesi için canlı bir eylem çağrısı niteliğinde olacak. Yapımda yer alan diğer müzisyenler arasında Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez, Daveed Diggs ve Brittany Howard yer alıyor.