Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/06/2021

Apple TV+'ın müzikal komedisi Schmigadoon!, 16 Temmuz'da başlıyor

Apple TV+'ın müzikal komedi dizisi Schmigadoon!, ilişkilerini canlandırmak için sırt çantasıyla yollara düşen bir çiftin 1940'ların müzikal evreninde yaşayan sihirli bir kasabayı keşfetmesini ele alacak.

Apple TV+, başrollerini Cecily Strong ve Keegan-Michael Key'in paylaştığı yeni müzikal komedi dizisi Schmigadoon!'u 16 Temmuz’da ekrana getirecek. Toplam altı bölüm sürecek dizinin ilk iki bölümü işe peş peşe yayımlanacak. Müzikallerin altın çağındaki yapımların bir parodisi olarak nitendirilen Schmigadoon!'da Cecily ve Key, ilişkilerini yeniden canlandırmak için sırt çantasıyla yollara düşen Melissa ve Josh'a hayat verecek. Çiftimiz, 1940'ların müzikal evreninde yaşayan sihirli bir kasaba keşfedecek. Kasabayı dolaştıkları esnada, "gerçek aşkı" bulana kadar oradan çıkamayacaklarını öğrenirler.
 


Schmigadoon! dizisinin ismi ve konsepti, 1947 yapımı Broadway müzikali Brigadoon'un bir parodisiymiş. Dizinin fikri, Despicable Me ve The Secret Life of Pets gibi animasyon yapımlarım senaryosunu yazan Cinco Paul'un aklına 20 yıldan uzun bir süre önce gelmiş, ancak baştaki fikirde iki adamın yoluna bir müzikal çıkıyormuş. Paul'a göre, konsept "gerçek aşkı bulana kadar orada mahsur kalan bir çift" olarak değiştirildiğinde, bazı şeyler de yerine oturmuş. Cecily Strong, yapımın müzikaller hakkında herhangi bir bilgi gerektirmediğini ve onlara aşina olmayan seyircinin de diziden keyif alacağını belirtiyor.

 

 

Dizinin diğer oyuncu kadrosuna göz atarsak; Alan Cumming, kasabanın konuksever belediye başkanı Menlove rolünde karşımıza çıkacak. Kasabanın yumuşak huylu dini lideri Rahip Layton’ı Fred Armisen; Rahip Layton’ın ahlaki açıdan üstün eşi Mildred Layton’ı Kristin Chenoweth, gözünü Melissa’ya diken kasabanın kötü çocuğu Danny Bailey’ı Aaron Tveit, Josh’a aşık olan çiftçinin kızı Betsy’I ise Dove Cameron canlandıracak. Schmigadoon adlı büyülü bir kasabayı merkezine alan bir bu eğlenceli dizi, Apple TV+’ın önem verdiği yapımlarda biri.