Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
03/06/2021

Amazon’un sevilen polisiye dizisi Bosch’un final sezonundan ilk fragman

Sevilen polisiye dizi Bosch, 7. sezonuyla ekranlara veda ediyor. Amazon Prime, 25 Haziran’da ekrana gelecek final sezonu için fragman yayımlandı. Dedektif Harry Bosch bu kez bir kundakçılık olayına el atacak.

Amazon Prime’ın en uzun soluklu yapımlarından biri olan ve kemik bir izleyici kitlesine sahip olan polisiye dizi Bosch, 7. sezonuyla ekranlara veda ediyor. Başrolünde Titus Welliver'in oynadığı bu enfes dizi, bildiğiniz gibi Welliver'in canlandırdığı Dedektif Harry Bosch karateri üzerine kurulu. Los Angeles Polis Teşkilatında görev yapan ve çeşitli olayları çözerken kendi geçmişindeki sorunlarla da yüzleşmek zorunda kalan Welliver’ın hikayesi, Michael Connely'nin romanlarından esinlenilerek yaratıldı. Bir dönem Körfez Savaşı ve Afganistan'ın işgalinde ordu bünyesindeki özel kuvvetlerde görev yapan olan bu sıra dışı dedektiftin maceraları Amazon Prime’ın en sevilen işlerinden biri oldu.

 25 Haziran’da ekrana gelecek 7. ve final sezonuyla ekranlara veda edecek Bosch için bir de fragman yayımlandı. Final sezonunda Titus Welliver, maskeli bir caninin bir binaya molotof kokteyli atması sonucu hayatını kaybeden 10’lu yaşlardaki beş çocuğun cinayet soruşturmasını ele alacak. Tıpkı diğer sezonlarda olduğu gibi bu sezonda Michael Connely imzalı bir romana dayanacak. Connelly'nin 27. romanı ve Los Angeles Polis Departmanı dedektifi Harry Bosch'un 17. romanı olan The Burning Room’da gerçek bir hikayeden esinlenilmiş.