Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
11/05/2021

Amazon Prime’ın Morgan Freeman'lı yeni antoloji dizisi Solos ne zaman başlayacak?

21 Mayıs’ta Amazon Prime'da ekrana gelecek Morgan Freeman'lı Solos dizisi, farklı bakış açısı ve zaman dilimlerinde insan ilişkilerini merkezine alan yedi farklı hikayeyi temel alacak.

Amazon Prime’ın yeni antoloji dizisi Solos, adeta Şampiyonlar Ligi’ni andıran kadrosuyla Mayıs ayının dikkat çeken yapımlarından biri olacak. Morgan Freeman, Anne Hathaway, Helen Mirren, Uzo Aduba, Nicole Beharie, Anthony Mackie, Dan Stevens ve Constance Wu gibi birbirinden önemli isimlerin başrollerinde yer alacağı Solos; farklı bakış açısı ve zaman dilimlerinde insan ilişkilerini merkezine alan yedi farklı hikayeyi temel alacak. Bu yedi hikaye, bireyin merceğinden insan ilişkilerinin daha derin anlamını irdelemek olarak tanımlanıyor. Her bir karakterin farklı bir perspektif ve zamandaki anlardan hikayeler anlatacağı yapım, en farklı koşullarda bile hepimizin insan deneyimi yoluyla bağlı olduğumuz gerçeğini gösterme iddiasında.
 


Solos, en izole anlarımızda bile başkalarıyla paylaştığımız deneyimler yoluyla bağlı olduğumuzu savunurken insan olmanın ne anlama geldiğini sorgulatmayı hedefliyor. 21 Mayıs’ta ekrana gelecek dizinin arkasında ve yapımcı koltuğunda daha önce yine Amazon Prime’da yayınlanan Hunters’ı yaratan David Weil var. Weil, yaptığı bir açıklamada, “Bu kadar hayranlık duyduğum bu sanatçı ekibinin yanında Solos’u hayata geçirmekten çok heyecan duyuyorum.” yorumunda bulunmuştu. Tematik alt tonlarıyla günümüzle derinden alakalı ve aynı zamanda zamansız olan Solos, bilim kurgu öğeleri içeren taraflarıyla da kendinden bahsettirecek gibi duruyor.