Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
21/09/2020

ABD uzay programının ilk yıllarını anlatacak The Right Stuff dizisi, 9 Ekim’de başlıyor

Uzay yarışında geride kaldıklarını düşünen ABD hükümetinin Mercury Projesi'ni başlatmasını ve yedi ismi test pilotu olarak belirleme sürecini ele alacak olan The Right Stuff dizisi, 9 Ekim’de Disney+ ekranında olacak

Tom Wolfe'nin 1979’da yayınlanan aynı isimli kitabından uyarlanan The Right Stuff, 9 Ekim’de Disney+ ekranında olacak. Leonardo DiCaprio'nun sahip olduğu yapım şirketi Appian Way’ın bir projesi olan dizi, aslında National Geographic Channel’da ekrana gelecekti. Fakat son anda Disney+’ta yayınlanmasına karar verildi. İlk sezonu toplam 8 bölüm sürecek olan dizisinin hikayesi, Soğuk Savaş'ın halen devam ettiği ve Sovyetler Birliği’nin uzay yarışında dominant olduğu 1958 yılında başlayacak. Uzay yarışında geride kaldıklarını düşünen ABD hükümeti Mercury Projesi'ni başlatır ve yedi ismi test pilotu olarak belirler. Böylece John Glenn ve Alan Shepard'ın uzaya çıkışlarına uzanan o meşhur yolculuk da başlamış olur.
 


ABD'nin uzay programının ilk yılları üzerine kurulu bir hikayeyi ele alan dizinin bir film uyarlaması da bulunuyor. 1983 tarihli filmin başrolünde ise Ed Harris oynuyordu. Dizi, kitabı başlangıç noktası alacak ve her sezonda bir görev işlenecek. İlk sezonda Mojave Çölü'nde yaşayan bir grup pilotun, dünyadaki en hızlı pilot olmaya çalışmasının öyküsünü izleyeceğiz. Hikayenin merkezindeki iki önemli karakterden biri, Suits'in yıldızı Patrick J. Adams tarafından canlandırılan saygısız bir test pilotu olan Binbaşı John Glenn, diğeri ise Limitless dizisinden tanıdığımız Jake McDorman tarafından canlandırılan, donanma tarihinin en iyi test pilotlarından biri olan Teğmen Alan Shepard olacak. Colin O’Donoghue, Aaron Staton, James Lafferty, Micah Stock ve Michael Trotter ise, diğer pilotlara hayat verecek isimler olacak.