Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/09/2017

69. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Heyecanla beklenen 69. Emmy Ödülleri, birçok sürprize sahne oldu. Gecenin en dikkat çeken yapımı ise Margaret Atwood imzalı modern bir distopya klasiği The Handmaid's Tale oldu.


Televizyon dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Emmy Ödülleri, dün gece 69. kez sahiplerini buldu. Televizyon yapımcıları birliğinin “yüksek sezon” olarak değerlendirdiği aralığı kendine takvim belirleyen Academy of Television Arts & Sciences, bu yılın ödüllerini yayın hayatı 1 Haziran 2016–31 Mayıs 2017 tarihleri arasında tamamlayan diziler arasında paylaştırdı. Bu yıl yeni sezonuna normalden daha geç başlayan Game of Thrones'un işte bu yüzden 69. Emmy Ödülleri'nde adaylığı bulunmadı. Los Angeles'taki Microsoft Tiyatrosu'nda düzenlenen ve sunuculuğunu Emmy ödüllü komedyen Stephen Colbert'in yaptığı gecenin yıldızları ise dört dalda ödül kazanan The Handmaid's Tale ve beş dalda ödül kazanan Big Little Lies oldu. Gecenin en büyük sürprizleriden biri de beş dalda day olan Westworld'un sıfır çekmesiydi. Benzer bir sürpriz de yine sıfır çeken Stranger Things'te yaşandı. İşte gecenin kazananları:

EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ
Uzun yıllardır Emmy’e damga vuran Modern Family ve Veep, bu sene de ödül için başa güreşecek yapımlar olarak gösteriliyordu ancak karşılarında Atlanta ve Master of None gibi iki ciddi rakip vardı. Fakat sürpriz olmadı ve ödülü Veep kaptı.

EN İYİ DRAMA DİZİSİ
Bu kategori uzun yıllardır böylesi çetin bir mücadeleye rast gelmemişti. Hemen hemen her yıl başa güreşen iki ya da üç isim olurdu; ancak bu sene gerçek manada ortalık kızışmışmıştı. Game of Thrones’un yokluğunda daha da kızışan bu kategorinin birincisi ise The Handmaid’s Tale oldu. 

EN İYİ KADIN OYUNCU (DRAMA)
Dizilerinin ilk sezonlarındaki performanslarıyla bizleri büyüleyen Claire Foy, Elisabeth Moss ve Evan Rachel Wood, Emmy töreninden yüzü gülerek ayrılmasını öngördüğümüz isimlerdi. Ödülü The Handmaid's Tale'deki rolüyle Elisabeth Moss aldı.

EN İYİ ERKEK OYUNCU (DRAMA)
Tüm zamanların en iyi oyuncularından Sir Anthony Hopkins, Saul Goodman’ı ete kemiğe büründüren Bob Odenkirk ve This is Us’ta göz pınarlarımıza ağlamaktan yosun bağlatan Milo Ventimiglia, bu kategorinin en iddialı isimleriydi. Birçok kişi Sir Anthony Hopkins'in ödül alacağını düşünürken, ödül This is Us'tan bir başka oyuncuya yani Sterling K. Brown'a gitti.

EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)
Aziz Ansari’nin Master of None’da, Donald Glover’ın Atlanta’da ortaya koyduğu performanslar hafife alınacak gibi olmasa da, gecenin kazananı Atlanta'nın bir başka  oyuncusu Donald Glover oldu.

EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ)
Bazı kategoriler otomatik ambargoyla geliyor olabilir! Yıllardır Veep’i çekip çeviren Julia Louis-Dreyfus’a giden ödül, bu sene de favori aktrisinden şaşacağa benzemiyor deniyordu ve sürpriz olmadı! 

EN İYİ MİNİ-DİZİ
Bu yıl gerçekten hemen her kategoriyi futbol tabiriyle “ölüm grubu” olarak değerlendirmek mümkündü. Big Little Lies (HBO), Fargo (FX), Feud: Bette and Joan (FX), Genius (Nat Geo) ve  The Night Of (HBO) gibi iddialı dizlerin yatıştığı bu kategorinin birincisi ise Hollywood dopingli kadrosuyla kısa sürede popüler olan Big Little Lies oldu.EN İYİ SENARYO (DRAMA)
Birçok kişi, bu kategoride yılın en ters köşe dizisi Westworld'un rakiplerinden kıl payı önde bitireceğini düşünürken, kazanan The Handmaid's Tale'den Bruce Miller oldu. 

EN İYİ YÖNETMEN (KOMEDİ)
Ödüle üç aday birden yollayan Veep’in kazanma ihtimali sadece matematiksel değildi elbette. Tüm bu adaylar içinden sıyrılan Donald Glover, çok sevilen dizisi Atlanta’da gösterdiği yönetmenlik performansıyla sürpriz yapmadı.

EN İYİ YÖNETMEN (DRAMA)
Stranger Things’de harikalar yaratan Duffer Kardeşler ve Westworld’ün en akıl büken bölümünde kamera arkasında olan Jonathan Nolan, adaylar arasından boy farkıyla sıyrılsa da, gecenin kazananı The Handmaid's Tale'deki yönetmenlik performansıyla Reed Morano oldu.