Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
11/03/2019

Cobra Kai’nin 2. sezon fragmanı yayınlandı

Tüm zamanların en sevilen filmlerinden Karate Kid, orijinal kadrosuyla, bir internet dizisi olarak Mayıs 2018'de ekranlara dönmüştü. Cobra Kai, 24 Nisan'da ikinci sezonuyla dojo’lara dönüyor!

Karate Kid, 80’lerde çocuk ya da genç olan jenerasyon için kesinlikle paha biçilmez bir keyifti! Daniel ve Mr. Miyagi’nin müthiş ortaklığı, çelimsiz bir çocuğun eğer isterse başarabilecekleri, “cilala ve parlat” felsefesi, chopstick’le sinek yakalama sahnesi... Kısacası bir jenerasyon için Karate Kid çok fazla şey ifade ediyordu.
1984-1989 yılları arasında çekilen ilk üç Karate Kid filmi, serinin orijinal filmleri olarak hayranların kalbinde her daim ayrı bir yerde durdular. 1994 yılında çekilen ve o yıllarda henüz genç bir aktris adayı olan Oscar ödüllü aktris Hillary Swank’in rol aldığı The Next Karate Kid ya da 2010’da Will Smith’in yeteneksiz oğlu Jaden’ı zorla aktör olsun diye kaktırdığı The Karate Kid, klasik mertebesindeki üç filmin yanından bile geçememişti. Üstelik Mr. Miyagi rolünü devralan Jackie Chan’e rağmen! Neyse ki o sıkıcı dönemler geride kaldı ve Karate Kid efsanesi, efsaneyi yaratan ekiple geçtiğimiz sene dojo’lara geri döndü!YouTube Red’in şimdiye dek imza attığı en kapsamlı dizi projesi olarak dikkat çeken ve ilk sezonu geçtiğimiz Mayıs ayında yayınlanan Cobra Kai, Karate Kid’in iki yıldızı William Zabka ve Ralph Macchio’yu da uzun yıllar sonrasında kameralar önünde buluşturuyor bildiğimiz gibi. Filmlerin ve Cobra Kai dizisinin başrollerini paylaşan ikili, aynı zamanda dizinin yapımcıları arasındalar. Cobra Kai, 34 yıl önce anlattığı hikayeyi genç oyuncularla yeniden canlandırmak yerine bize hikayenin gittiği yeri göstermeyi tercih etmişti. Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso artık genç birer dövüşçü değil, hayatta kendi yollarını çizmiş iki orta yaşlı yetişkin olarak karşımıza çıkmıştı. Tabii hayat iki yetişkin karateciye eşit derecede adil davranmamıştı. Johnny Lawrence, tam bir serseri ve baş belası olarak sürdürdüğü gençlik yıllarının sonunda gerçek anlamda dibe vurmuştu. Daniel LaRusso ise, Mr. Miyagi’nin öğretileri sayesinde dojo’nun dışında da başarılı bir hayat yaşamıştı. Evli, mutlu ve çocuklu kalıbına uyan Daniel, işinde de oldukça başarılıydı. 

Cobra Kai”nin 2. sezonu 24 Nisan’da YouTube Premium platformunda başlıyor