Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
14/08/2020

3 Eylül'de Netflix'te ekrana gelecek Young Wallander dizisinden fragman

3 Eylül'de altı bölümlük ilk sezonu ekrana gelecek Young Wallander dizisinde İsveçli yazar Henning Mankell'in romanlarından çıkan kült dedektif Kurt Wallander'in gençlik yıllarına gideceğiz.

Polisiye tutkunu okuyucularımız Wallender ismine eminiz ki aşinadır. 2015’te aramızdan ayrılan İsveçli yazar Henning Mankell'in dedektif Kurt Wallander'in hikayelerini anlattığı romanlarından uyarlanan dizi, BBC One ekranlarında 2008-2016 yılları arasında ekrana gelmişti. Üç kez BAFTA ve bir Emmy ödülü kazanan Kuzey İrlandalı aktör Kenneth Branagh'ın başrolünü paylaştığı dizide; eşi tarafından terk edilen, kızı ile ara sıra görüşmesine rağmen kopuk ilişkilere sahip, az uyuyan, alkol sorunları olan, çabuk sinirlenen fakat işinde son derece başarılı bir dedektif olan Kurt Wallander’ın maceralarını izlemiştik.
 


Geçtiğimiz 20 yıl boyunca hem İngiltere hem de İsveç’te birçok dizi ve filmde kaynak olarak kullanılan Kurt Wallender romanları, bu kez bir Netflix orijinal yapımında karşımıza çıkıyor. Oyuncu kadrosunda hem İngiliz hem de İsveçli isimlerin yer aldığı Young Wallander adlı dizide Kurt Wallander'i heyecan verici ilk vakasını araştırırken izleyeceğiz. 20’li yaşlarının başında, yeni mezun bir polis memuru olan Kurt, vahşi bir cinayete tanık olur ve kendini şef Hemberg'in himayesinde bu vakayı çözerken bulur. Günümüz İsveç’inde, yani 2020 yılında, Kurt’un mesleğe yeni başladığı zamana odaklanacak dizide, Wallander’ın kişisel ve profesyonel hayatının nasıl şekillendiğine tanık olacağız. 3 Eylül’de ekrana gelecek altı bölümlük dizide başrolde Adam Pålsson’ı izleyeceğiz.