Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
04/09/2019

Mucize makine

Şarap uzmanları kafa kafaya verip bilgisayar kontrolündeki bir ortamda kendi şarabınızı yapmanıza imkân veren “Mucize Makinesi”ni geliştirmişler.

Yüzyıllardır geleneksel yöntemlerle üretim yapılan şarapçılıkta da, yeniçağın teknolojisi kullanılabilir mi? Cevap öyle görünüyor ki evet!Şarap uzmanları Kevin Boyer ve Philip James, Silicon Vadisi’ndeki dostlarıyla kafa kafaya verip bilgisayar kontrolündeki bir ortamda düşük sıcaklıkta kendi şarabınızı yapmanıza imkân veren “Mucize Makinesi”ni geliştirmişler. 499 dolar fiyatla satışa sunulan The Miracle Machine, şu an için dünyanın en ekonomik evde şarap yapma makinesi. Üstelik minimalist tasarımıyla çok derece derecede şık!
Ürünün kalbini “mayalanma odacığı” oluşturuyor. Makinenin içine su, maya ve üzüm konsantresi koyduktan sonra, devreye ısıtıcılar, sensörler, havalandırma filtreleri ve bilgisayar teknolojisi giriyor. 72 saat içinde suyu şaraba dönüştürmeyi başaran bu mucize alet ile başta Cabernet Sauvignon olmak üzere altı farklı türde şarap üretme imkanınız var. Bu tercihleri ise The Miracle Machine’in IOS ve Adroid uygulaması sayesinde gerçekleştiriyorsunuz.