Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
31/01/2020

Mayıs ayında yayın hayatına başlayacak HBO Max'ten Netflix'e transfer çalımı

Netflix’in öncülük ettiği yoldan ilerleyip çevrimiçi seyir platformu açmaya karar veren şirketlere yeni isimler eklenmeye devam ediyor. Mayıs ayında yayına başlayacak HBO Max, transferleriyle daha şimdiden adından söz ettirdi.

Tüm zamanların en başarılı televizyon yapımlarından pek çoğuna imza atan HBO'nun tüm külliyatını pek çok özel projeyle ve içerikle birlikte dijital ortama taşıyacak olması muhteşem bir haber. Amerika'nın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden AT&T'nin sahibi olduğu WarnerMedia Entertainment'ın da dijital platformu olarak görev yapacak olan HBO Max, Mayıs ayında yayın hayatına başlayacak. Warner Bros ve HBO'nun yanı sıra üçüncü parti üreticilerden de içerik satın alacak olan HBO Max'in cephanesi özellikle de ABD'de bir hayli güçlü olacak. Bu üçüncü partilerden yapılan transferlerin en önemlisi, uzun yıllardır Netflix üzerinde yayınlanmakta olan Friends dizisi oldu. HBO Max, artık Friends'in yeni kanalı olacak ve bu değişim Netflix'e şimdiden darbe vurmuş durumda! HBO Max'in, Netflix'in elindeki içeriğe göz koyduğu aşikâr; Big Bang Theory, South Park, Doctor Who ve Rick and Morty gibi pek çok efsane dizi de artık yayın hayatlarına HBO Max üzerinde devam edecekler. Rakiplerinin performansı bilinmez ancak HBO Max’in Game of Thrones, Sex and the City, Sopranos ve Entourage gibi çok sevilen dizilerle rakiplerine nal toplatacağı bir gerçek!

Bu arada HBO Max, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin yaşamını tiye alan bir animasyon yapıma imza atacağını duyurdu. The Prince adlı animasyon dizi, olayları şu anda altı yaşında olan Prens George'un gözlerinden anlatılacak. Detaylar için tıkla.