Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
30/05/2017

Drone pilotluk eğitimi 3 Haziran’da başlıyor!

Günümüzün en eğlenceli aktivitelerinden biri drone uçurmak. Peki bu uçan cihazları gerçekten çok iyi kullanmak ister misiniz?

212 Drone Arenai Haziran ayında drone sevdalılarını bekliyor. DUSK (Drone Uçuş Spor Kulübü) ve SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) tarafından yetkili ROBONİK, geleceğin mesleği İHA (Drone) Pilotluğu eğitimlerine 212 AVM içerisinde yer alan 212 Drone Arena’da start veriyor.
212 Drone Arena Türkiye deki ilk ve tek tescilli, güvenlik önlemleri alınmış,kapalı eğitim pistidir. Arena içerisinde teorik dersler, simülatör  ve pratik uçuş eğitimi verilmektedir. Sizinle gelen misafirlerinizin vakit geçirebileceği cafe alanı da bulunan 212 Drone Arena da gerçekleşen eğitimler sonrasında SHGM tarafından DUSK aracılığıyla Pilotluk Sertifikası verilecektir. Biletler Biletix’te. 

İHA: Kalkış ağırlığı  500 gr – 4 kg arasındaki insansız hava sistemlerinin sınıfıdır.

EĞİTİM İÇERİĞİ
Modül İçerik Teori(Saat)

1 İHA Tanıtım
2 Hava Hukuku ve Sorumluluklar
3 Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri
4 Meteoroloji
5 ATC Usulleri ve Havacılık Frezyolojisi
6 Seyrüsefer ve Operasyon
7 Kumanda Edilebilir Sistemler
8 İtki Sistemleri
9 Aviyonik Sistemler
10 Bakım ve Onarım

Toplam Saat 12 (2 gün)

22.02.2016 tarihinde yayımlanan İnsansız Hava Araçları talimatı kapsamında ticari amaçlı insansız hava aracı kullanıcılarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş eğitim kuruluşlarından kullandıkları insansız hava aracının sınıfına göre eğitim görmüş ve sertifika almaya hak kazanmış olmaları gerekmektedir.

Bu arada 2016 yılında drone'larla çekilmiş en iyi fotoğrafları gördünüz mü?