Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
16/04/2017

Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası başlıyor!

Pilotlar, takımlar ve araçlar hazır. 2017 sezonu başlıyor! 

Drift son yıllarda tüm dünyada patlama yapmış bir motorsporu. Otomobiller patinaj gücü ile tüm parkuru yan olarak geçerken rakiplerini hataya zorlarlar. Bunu yaparlarken de juri ve seyirciyi heyecanlandırmaları gerekir. İşte burada Drift diğer motorsporlarından ayrılır. Drift’te en iyi zamanı yapmak yada öndeki pilotu geçmek söz konusu değildir. Amaç hız, yarış çizgisi ve drift açısını en iyi şekilde harmanlamak ve juriden en yüksek puanı almaktır.
Apex Masters bu yıl 6. sezonuna başlayacak. Türkiye’nin en iyi Drift pilotları ve otomobilleri yeniden seyircinin önüne çıkmak için hız kesmeden kendilerini, takımlarını ve araçlarını hazırlıyor. Aksiyon, heyecan, çekişme ve kazalar yani insanların bir motor sporundan aradıkları her şeyi Drift’te bulmak mümkün.Tüm bunlardan dolayı, Drift bugün tüm dünyada en hızla gelişen motor sporlarının başında gelmektedir. Yarış alanlarının bir gençlik festivalinden farksız olması ,  seyircileri ve firmaları  organizasyona çeker. Apex Masters uluslararası bir markadır. 2011 yılındaki ilk sezonundan bu yana mahalli statüde düzenlenen AMS, bu yıl TOSFED tarafından ulusal statüye yükseltilmiştir ve Türkiye Drift Şampiyonası kimliğine kavuşmuştur. Sosyal medyada yüzbinlerce takipcisi olan Apex Masters Turkish Drift Series’ i 2015 sezonunda 20.000 biletli seyirci izlemiştir.

Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası 2017 sezonuna İzmit Körfez Yarış pistinde start veriyor. PWR Balata ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinlikte pilotlar, İzmit Yarış pistindeki dar ve keskin virajlardan en iyi puanı alabilmek için kapı kapıya mücadele edecek. Bu nefes kesen mücadeleleri kaçırmayın! Saat 11.30'da pilotlar ve takımlar seyirleri ile tanışmak için sizleri padok alanında bekliyor olacak. En İyi 16 tanıtımı ve yarış başlangıcı ise 13:00' da. 2016 Sezonunda başlattığımız yarış sonrası Drift Taksi etkinliği, Drift aracı sergisi ve daha bir çok sürpriz yarış günü sizlerle olacak. Biletler Biletix’te. 

https://www.apexmasters.com/
http://www.pwrbalata.com/