Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
16/08/2018

Girmenizin yasak olduğu 10 gizemli yer

Yasak bir yerden daha ilgi çekici bir şey yok, insanı meraklandırıyor. Eğer teorileri ve gizemli yerleri seviyorsanız bu 10 alan tam size göre. Gitmeyi denememelisiniz ancak gitmeyi çok isteyebilirsiniz...


Kuzey Sentinel Adası, Hindistan

Kuzey Sentinel Adası, dünyadaki modern uygarlıklarla sıfır temastaki birkaç kabileden biri olan Sentinelese'nin bir evidir. Kabilenin avlanma ve yabani bitkileri toplama yoluyla hayatta kaldığı düşünülüyor. Ancak tarım ya da ateş yapma belirtisi yok. 2006'da, kabile, kazara topraklarına giren iki balıkçıyı öldürdü. Hükümetin kararıyla bu adaya girmek kesinlikle yasak ve girerseniz ölümle sonuçlanabilir.


Catacombs, Paris

Dünyanın bilinen en gizemli ve korkutucu yerlerden biri, Paris'in Yeraltı Mezarlağı'dır. 6 milyon ölü beden bulunuyor. Bu tünellerin çok küçük bir kısmı halka açık. Gezilebilen yerde binlerce kemik ve kafatasının yığını görülebiliyor. 170 mil uzunluğundaki labirentlerin yüzde 99'una girmek yasak zira kaybolma riski çok fazla ve korkutucu.

 

Çernobil Bölgesi, Ukrayna
1986, 'Çernobil Felaketi' olarak bilinen trajik nükleer kazanın yılıdır. Yüksek radyasyon seviyesinden dolayı, herkesin bölgeden ayrılması emredildi. Orada hızlı tahliye nedeniyle geride bırakılmış ayakkabılar, oyuncaklar ve diğer eşyalarını görünce insanın içi ürperiyor. Şehrin bazı bölgelerini kontrol etmenize izin veren araştırma gezileri olsa da bölgenin tamamı 19 mil. Bu bölge radyoaktif kontaminasyona yol açabilme ihtimali olduğundan izin verilen yerler dışında girmek yasak.
Surtsey, İzlanda
Surtsey, 3 yıl süren devasa volkanik patlamaların ardından 1963'te ortaya çıkan bir ada. Arazi sadece bilimsel araştırmalar için kullanılıyor. Yapılan çalışmaların ana odağı, bir ekosistemin insan etkisi olmadan nasıl oluştuğunu iyi anlamak. Adaya sadece birkaç bilim adamı girebiliyor. Ancak teoriler üretmekte serbestsiniz, bilim adamları gerçekten orada ne yapıyor olabilir...
 

 


Metro-2 D6 Hattı, Rusya
Stalin'in saltanatı sırasında, Metro-2 olarak bilinen gizli bir yer altı taşıma sistemi inşa edildi. Bu gizemli metro sistemi, Kremlin, Vnukovo-2 havaalanı ve Genelkurmay Akademisi gibi idari kurumları birbirine bağlıyor. Savaş sırasında üst düzey yetkililer için gizli bir kaçış tüneli olduğuna inanılır. Moskova metro idaresi bu tünellerin varlığını reddediyor, ancak 1994'te bir keşif grubu tünele giriş buldu. Yetkililer D6 hattını doğruladı. Bu yere erişim kesinlikle yasak.

 
Niihau Adası, Hawaii
Niihau, Hawaii'de “Yasak Ada” olarak adlandırılan bir ada. 1864'te Elizabeth Sinclair tarafından satın alındı ve o zamandan beri özel mülkiyete ait. İlk olarak 1952'de polio salgını sırasında hastalıktan kaçmak isteyenlere yasaklandı. Böylece adada kimse hastalanmadı. Şimdi, 170 kişilik bir nüfusa sahip olan bu ada, dünyadaki en gözde seyahat yerlerinden biri, ancak sadece bir kişi tanesi ziyaret edebiliyor. Yani son derece zengin ve ayrıcalıklı insanlar girebiliyor.

 Lascaux Mağaraları
Lascaux Mağaraları, Montignac Köyü yakınlarında. Bu mağaranın duvarları, büyük hayvanları temsil eden parietal duvar resimleriyle kaplı. Resimlerin yaşının yaklaşık 17 bin yıl olduğu tahmin ediliyor. 1940 yılında mağaralar, 18 yaşındaki Marcel Ravidat tarafından keşfedildi. Antropologlar, bu resimlerin gelecekte avlanmayı geliştirmek için geçmişte avlanma başarısını veya mistik bir ritüeli simgeleyebileceğine inanıyor. Hava dolaşımındaki değişiklikler ve ışığın varlığı, resimlerde geri dönüşü olmayan hasara yol açtığından mağaraya girişler kapatıldı.

 Kuzey Kardeş Adası, ABD
Kuzey Kardeş Adası, Manhattan, New York'tan birkaç mil uzaklıktaki East River'da bulunan 13 dönümlük bir arazi. Bir yolcu gemisi battıktan sonra binden fazla kişinin öldüğü bir ada. Daha sonra bulaşıcı hastalıkları tedavi ettikleri bir Riverside Hastanesi inşa edildi. Adada tifo salgını yaşandı, ardından uyuşturucu bağımlıları tedavi edildi. Şimdiyse terk edilmiş tuhaf bir ada. Girilmesi önerilmiyor.

 


Bohemya Korusu, ABD
Bohemian Korusu, Kaliforniya'nın Monte Rio şehrinde, Bohemian Caddesi'nde yer alan bir kamptır. Her yıl yaklaşık 2 bin 500 seçkin adam özel bir etkinliğe katılır. Bu âdet 1872'de başlamış. Bu etkinlik, yüksek rütbeli politikacılar, Nobel ödülü kazananları, çeşitli askeri yetkilileri, aynı zamanda seçkinlerin başkanları da ağırlar. Kulübün sloganı “Örümcekler buraya gelmiyor”. Nasıl yorumlamak isterseniz. Kadınlar sadece çalışmak için oraya gidebilir.Ilha Da Queimada Grande (Yılan Adası), Atlantik Okyanusu
Ilha da Queimada Grande Adası Atlantik Okyanusu'ndaki Brezilya kıyılarından uzakta yer alır. Şu an ada kritik derecede nesli tükenmekte olan zehirli altın lancehead çukur engerek için evdir. Ada, bu yılan nüfusunu ve ziyaretçileri korumak için halka kapalı. Tahminlere göre adanın her metrekaresine en az bir yılan var.