Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
01/08/2018

Avrupa'nın en küçük ve bir o kadar iyi 5 gece kulübü

Herkesin giremediği, kapıda uzun kuyrukların oluştuğu küçük ama müziğin ve eğlencenin zirvede olduğu 5 gece kulübünü sizin için derledik. Eğlenmeyi bilenlere özel liste.


Rex Club - Paris

Aslında Rex Club, 1932’de Amerikan balolarına ev sahipliği yapması için inşa edilmiş bir balo salonu. Ancak kaderi pek öyle çizilmedi. Mekan 90'lı yıllarda efsane DJ Laurent Garniet öncülüğünde bir tekno mabedine dönüştü. Garniet'in başlattığı akımı yeni nesil DJ'ler de devam ettiriyor. Kapısında uzun kuyruklar oluşuyor, sabaha kadar da bekleyenler olabiliyoe. Euro'nun yükselişini de hesaba katarsak kulüp pek ucuz değil ama underground gece hayatının da bir bedeli var. 


Wilde Renate - Berlin

Berlin denilince aklınıza bir sürü gece kulübü geliyor olabilir. Özellikle de ilk gelenlerden biri Berghain. Ancak eğlenmesini bilen, Berlinliler yani Berliner'ler küçük bir mekanı mesken tutmuş: Wilde Renate. Binanın içi de dışı da harap ve terk edilmiş gibi. Ancak gece orası Alice'in Harikalar Diyarı'na dönüşüyor. 


 

Klub 20/44 - Belgrad
Türklerin en sevdiği memleket zira ucuz. Belgrad gece hayatıyla çok meşhur, bir sürü de gece kulübü var ancak en iyi olanı karada değil. ava Nehri üzerinde bir limana bağlanmış büyük teknede. Her mevsim, sabaha kadar partilemek mümkün. 


Flex - Viyana

Flex bulunduğu kıtanın en sıkı mini-kulüplerinden. Burası kelimenin tam manasıyla underground bir kulüp. Özellikle de konumundan dolayı; iki metro istasyonu arasına köprünün altında. Flex’te her an her şeyle karşılaşabilirsiniz, kendinizi bir gün RnB partisinde, bir gün indie grupların sahne aldığı bir konserde bulmanız mümkün.


Culture Box - Kopenhag

Culture Box için Danimarka’da dans müziğinin yeniden ayağa kalkmasını sağlayan mekan olarak anılıyor. 2005 yılında kapılarını açan kulübün üç ayrı konsept salonu var. Black Box dünyaca ünlü konukları ağırlarken, Red Box ise kokteyl barıyla daha samimi bir ortam sunuyor. White Box ise warm up  turları için erken saatlerde yeni nesil DJ’leri dinleme olanağı sunuyor.