Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
13/09/2017

30 fotoğrafla Bangkok'un ulaşım problemi

Yüz ölçümüne göre dünyanın en yoğun nüfuslarından birine sahip olan Bangkok, günlük hayatı felç eden trafik problemiyle dikkat çekiyor.


2010 nüfus sayımına göre nüfusu yaklaşık 8.5 milyon olan Bangkok, Tayland'ın en büyük şehri ve başkentibildiğiniz gibi. Şehrin Taycadaki tam resmi ismi 166 harften oluşan "Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit"tir. Bu ad aynı zamanda Dünya'nın en uzun yer adıdır. Uluslararası alanda şehrin ismi olarak Bangkok kullanılırken, halk arasında şehrin ismi Krung Thep (Melekler şehri) olarak kullanılır. Resmi alanlarda ise, meselâ otomobil plakalarında Krungthep Mahanakhon olarak kullanılmaktadır. Güneydoğu Asya'nın en hızlı gelişen ve ekonomik açıdan en dinamik şehirlerden biri olan Bangkok, Dünya Meteoroloji Örgütü (World Meteorological Organization, WMO) tarafından da dünyanın en sıcak büyük şehri olarak tanımlanmıştır.
Her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlayan Bangkok, aynı zamanda Asya'nın en önemli turistik şehirlerinden birisi. Fakat tüm bu unsurlar, şehrin kalabalıklar içinde trafik problemi yaratmasına engel değil. Üstelik Bangkok’ta ciddi anlamda bir toplu taşıma izdihamı da yaşanıyor. Yolu Bangkok’a düşecek olanları uyaralım, trafik ve toplu taşıma problemlerine dikkat! İşte o anlar: