Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
09/09/2021

Yılın filmi The Matrix Resurrections'dan ilk fragman geldi

Matrix serisinin dördüncü filmi olan The Matrix Resurrections'dan fragman paylaşıldı. 22 Aralık’ta izleyici karşısına çıkacak The Matrix Resurrections, 2021'in en çok merak edilen filmi.

2021’nin en heyecanla beklenen filmi işte bu! Tüm zamanların en etkileyici sinema deneyimlerinden biri olarak kabul edilen Matrix, dördüncü sinema filmiyle beyazperdeye dönüyor. Üstelik Lana Wachowski'nin yıllar sonra Matrix serisinin devamını getirme kararı alarak hayata geçirdiği The Matrix Resurrections'dan fragman paylaşıldı. 1999 yılında ankesörlü telefonlar halen kullanılıyorken, cep telefonları kızaklı kaydırmalı kapaklara sahipken ve “akıllı” cihazlarla henüz tanışmamışken Matrix, hayatımızın merkezine mermi gibi düşmüş ve bildiğimiz tüm gerçekliği bir anda yıkmıştı. Devam filmleri izleyicileri ikiye bölmüş olsa da Matrix, günümüze dek özlemle anılan bir fenomen halinde zihnimizdeki berraklığını korudu. Hollywood’da hiçbir şeyin üstü örtülü kalmaz ve birileri mutlaka geri döndürecek bir şeyler bulur; ancak Matrix’in hem de orijinala yakın ekibiyle geri dönüyor olması bizi farklı bir açıdan mest ediyor.

 

 

22 Aralık’ta izleyeci karşısına çıkacak The Matrix Resurrections’ın hikayesi hakkında pek bir şey bilinmiyor. Fakat yeni proje, iddia edildiği gibi ilk filmin öncesine ışık tutmuyor; üçüncü filmin devamı niteliğinde. Ayrıca Neo’ya hayat veren Keanu Reeves’in yaptığı bir açıklamaya göre de ilham verici bir aşk hikayesinin etrafında şekillenen bol aksiyonlu bir yapım olacağını biliyoruz. Önceki filmlerde Trinity rolüyle karşımıza çıkan Carrie-Anne Moss, yeni filmde yer alan bir diğer tanıdık yüz olacak. Ancak yeni filmde, en sevilen karakterlerden biri olan Morpheus ve dolayısıyla Laurence Fishburn yer almayacak. Aynı şekilde hikayenin kötüsü Ajan Smith’i canlandıran Huho Weaving de kadroda bulunmuyor. Ama hikayenin yeni kötüsünü, How I Met Your Mother’ın Barney’i Neil Patrick Harris canlandırıyor.