Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
07.06.2020

Uzakdoğu dövüş sporlarının efsane ismi Bruce Lee için belgesel: Be Water

Yaşasaydı bu sene 80. yaş gününü kutlayacak olan dövüş sporlarının efsane ismi Bruce Lee, Bao Nguyen imzalı ‘Be Water’ adlı belgeselle bir kez daha ölümsüzleşiyor. Belgesel, ünlü spor kanalı ESPN’de izleyici ile buluştu.

Dövüş sanatları dendiğinde halen akla gelen ilk isim olan Bruce Lee, kısa yaşamına sığdırdığı başarılarla gerçek bir efsane... 1940-1973 yılları arasında yaşamış Çin kökenli aktör, hayatı boyunca pek çok ödül kazandı, sinema kariyeriyle hem Uzak Doğu dövüşlerini dünyaya tanıttı hem de dikkat çekici bir oyunculuk kariyerine imza attı. Bruce Lee, bugün hala dünyanın pek çok yerinde insanlara ilham vermeye devam eden bir dövüş ikonu olarak hafızalarda yer almaya devam ediyor. Sadece dövüş sanatları dünyasının değil, popüler sinemanın ve Uzak Doğu kültürünün de en önemli simalarından biri olan Bruce Lee, harika bir belgeselle bir kez daha anılacak.
 1973’deki ölümünün ardından aradan geçen 47 yıl sonra bile hala akıllarda ikonik dövüş sahneleri ile yer eden başarılı oyuncunun hayatı, bu yıl “Be Water” adlı belgeselle bir kez daha ölümsüzleşti. Prömiyeri Sundance Film Festival’de gerçekleşen Bao Nguyen imzalı ‘Be Water’, ünlü spor kanalı ESPN’de izleyici ile 7 Haziran’da buluştu. Belgeselde; Lee’nin Hollywood tarafından reddedilmesinden tarihin en ikonik dövüş sanatçılarından ve aktörlerinden biri olarak ortaya çıkmasına kadar olan süreç anlatılıyor. “Be Water”, yaşasaydı bu sene 80. yaş gününü kutlayacak olan Bruce Lee’yi daha yakından tanımak için harika bir fırsat.