Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
13/03/2021

The Walking Dead yıldızından sıkı bir korku filmi: The Unholy

The Walking Dead yıldızı Jeffrey Dean Morgan’ın başrolünde olduğu korku filmi The Unholy, küçük bir kasabada yaşanan bir dizi mucize olayın perde arkasını aralamaya çalışan bir gazeteciyi merkezine alıyor.

Sony Pictures, The Walking Dead yıldızı Jeffrey Dean Morgan’ın başrolünde olduğu korku filmi The Unholy için fragman paylaştı. İngiliz yazar James Herbert’ın 1983 tarihli çok satan Shrine romanından uyarlanan filmin yapımcısı, 80'li yıllarda çektiği Evil Dead serisiyle korku türüne yön veren yönetmenlerden biri olan Sam Raimi. Film, iyi bir hikaye bulabilmek adına bir dizi garip olayın yaşandığı küçük bir New England kasabasına yolu düşen Gerry Fenn (Jeffrey Dean Morgan) adındaki bir gazeteciyi merkezine alıyor. Düşüşteki kariyerini kurtarabilmek için kasabada yaşanan bir dizi mucize olayın perde arkasını aralamaya çalışan Gerry, Alice (Cricket Brown) isimli işitme engelli genç bir kıza odaklanır.
 


İddialara göre genç kız, Meryem Ana'yı gördükten sonra konuşabiliyor, duyabiliyor ve hastaları iyileştirebiliyordur.  Gerçeği öğrenmek amacıyla Alice'i ziyaret eden Gerry, kısa sürede kendisini olayların ilahi mi yoksa çok daha kötü bir şey mi olduğunu merak ederken bulur. Bu ayın başına kadar ismi tıpkı romanda olduğu gibi Shrine olan filmin adı The Unholy olarak değiştirildi. Filmin yönetmenliğini Beauty and the Beast, Hercules ve The Huntsman: Winter’s War filmlerinin senaristi olarak tanınan Evan Spiliotopoulos üstleniyor. Filmin senaryosunu da kaleme alan Spiliotopoulos, bu filmle birlikte ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturmuş oldu. The Unholy, ABD’de 2 Nisan’da vizyona girecek.