Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
01/07/2020

Sundance Film Festivali’nden övgüyle dönen korku filmi Relic'ten fragman

Annesinin aniden ortadan kaybolmasın ardından kızıyla birlikte annesinin yaşadığı eve giden Kay’in hikayesini izleyeceğimiz korku filmi Relic, ilk gösterimini Sundance Film Festivali’nin Midnight seçkisinde gerçekleştirdi.

2020 Sundance Film Festivali’nin Midnight seçkisinde ilk gösterimini gerçekleştiren Relic, korku filmlerinde hoşlananların radarında olması gereken bir yapım. Kısa filmler, müzik videoları ve televizyon reklamlarıyla erken dönem kariyerinde ismini duyurmayı başaran Natalie Erika James’in ilk uzun metrajına imza attığı filmin başrolünde ise İngiliz oyuncu Emily Mortimer var. Kendisini Scream 3 (2000), Match Point (2005), Lars and the Real Girl (2007), Chaos Theory (2008), Harry Brown (2009), Shutter Island (2010), Hugo (2011) ve Mary Poppins Returns (2018) gibi yapımlardan tanıyoruz. Kendisine Pride and Prejudice and Zombies ve Dark Shadows gibi filmlerle tanınan Bella Heathcote ile Top of the Lake dizisiyle tanınan Robyn Nevin eşlik ediyor.
 


Relic’te annesinin aniden ortadan kaybolmasın ardından kızıyla birlikte annesinin yaşadığı eve giden Kay’in hikayesini izleyeceğiz. Kay, kızı Sam ile birlikte haber almayı umarak evde beklemeye başlar. Fakat birkaç gün sonra anne Edna sanki bir şey olmamış gibi ortaya çıkar. Fakat Edna’nın davranışlarını değişmiştir ve şiddete varan tutumlar sergilemeye başlar. Çok geçmeden Kay, evde sinsi bir varlığın Edna’nın kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını keşfeder. Hikayesi biraz klasik gibi görünse de eleştirmenlerden iyi yorumlar almayı başaran film, 10 Temmuz’da ABD’de az sayıda sinema salonunda ve bazı dijital platformlarda yayınlanacak.