Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
02/08/2021

Ridley Scott imzalı House of Gucci filminden fragman geldi

Ridley Scott’ın yönetmenliğini üstlendiği, ünlü modacı Maurizio Gucci'nin eski karısı Patrizia Reggiani'nin tuttuğu bir kiralık katil tarafından öldürülmesini anlatan House of Gucci filminden ilk fragman geldi.

Yılın merakla beklenen filmlerinden biri olan House of Gucci'den beklenen fragman geldi. Blade Runner, Alien, Thelma & Louise gibi unutulmaz filmlere imza atan Ridley Scott, yeni filmi Gucci için adeta Şampiyonlar Ligi gibi bir kadro kurdu. Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino, Jack Huston ve Reeve Carney derken kadroya eklenen son isim Jeremy Irons oldu. Gucci, dünyaca ünlü moda tasarımcısı Guccio Gucci’nin torunu Maurizio Gucci’nin cinayetini mercek altına alıyor. Sara Gay Forden’ın 2000 tarihli “The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed” adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu ise Roberto Bentivegna kaleme aldı.

 A Star Is Born’daki performansıyla Oscar’a aday Lady Gaga, filmde Maurizio Gucci’yi öldürmekle suçlanan ve yıllarca cezaevinde yatan eski eşi Patrizia Reggiani’yi canlandıracak. 1985 yılında Gucci'den boşanan Reggiani, boşandıktan 10 yıl sonra eşini kiralık katil tutarak öldürtmüş ve 18 yıl hapis yatmıştı. Mafya cinayeti süsü verilen trajik olayı 2016 yılında serbest bırakıldıktan sonra dahi her fırsatta inkar eden Reggiani'nin Gucci'den iki kızı var. Kızlarının iddiasına göre annelerinin bu cinayeti planlamasındaki en büyük etken o dönem geçirdiği beyin tümörü. Filmde Maruizio Gucci karakterine Adam Driver hayat verirken, ekibe son katılan isim olan Jeremy Irons ise Maruizio Gucci’nin babası Rodolfo Gucci olarak karşımıza çıkacak. House of Gucci, 24 Kasım’da izleyicisi ile buluşacak.