Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
20/03/2021

Paul Fronczak'ın akıl almaz hikayesi The Lost Sons belgeselinde anlatılacak

2019 tarihli Untouchable belgeselinden tanıdığımız ödüllü yönetmen Ursula Macfarlene'in ellerinden çıkacak The Lost Sons belgeseli, Paul Fronczak'ın akıl almaz hikayesini ele alacak.

CNN Films ve RAW işbirliğinin meyvesi olan The Lost Sons, 2019 tarihli Untouchable belgeselinden tanıdığımız ödüllü yönetmen Ursula Macfarlene'in ellerinden çıkacak. Yapım aşaması 2019'da başlayan The Lost Sons adlı belgesel, Paul Fronczak'ın akıl almaz hikayesini anlatacak. ABD’nin Şikago şehrinde yaşayan Chester ve Dora Fronczak’ın bir günlük bebeği Paul, 26 Nisan 1964’te hastaneden kaçırılır. FBI’ın iki yıllık çalışması sonucunda New Jersey alışveriş merkezinde terk edilmiş iki yaşındaki bir çocuk, Fronczak çiftine kendi bebekleri olduğu söylenerek teslim edilir. Paul, 10 yaşındayken Noel'de hediyelerini açarken bulduğu bir gazete kupüründe ailesinin çocuklarını kaybettiği haberini ve iki yıl sonra çocuklarının bulunduğu haberini fark eder.
 


Yıllar sonra kafasındaki sorulara cevap aramak için araştırmalarına başlar ve kayıp olan çocuğun kendisi olup olmadığını sorgulamaya başlar. Acaba gerçekten kayıp bebek kendisi miydi ve eğer kendisiyse iki sene boyunca neredeydi? Belgeselde hikaye yeniden canlandırmalar ile anlatılacak. Ailenin verdiği ifadelere ve olaya birinci elden şahit olanların anlattıklarına, haber görüntülerine ve aile arşivlerine değinilecek. Yönetmen Ursula Macfarlene, CNN Films ve RAW ile çalışmaktan ve Paul Fronczak'ın akıl almaz hikayesini ekranlara taşımaktan heyecanlı olduğunu belirtiyor. Hiçbir şeyin onu gerçek bir hikayeyi anlatmak kadar heyecanlandırmadığını ve bu hikayenin de gizemlerle dolu olduğunu söylüyor. The Lost Sons’ın yılın son çeyreğinde yayınlanması bekleniyor.