Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
23/03/2021

Netflix, BRZRKR’ı hem film hem anime olarak uyarlayacak

Netflix, Keanu Reeves imzalı çizgi roman serisi BRZRKR'ın yayın haklarını satın aldı. Reeves, Netflix'in film ve anime uyarlamalarının hem başrolü hem de yapımcısı olarak karşımıza çıkacak.

“The Matrix” ve “John Wick” serilerinin sevilen ismi Keanu Reeves, BRZRKR isimli bir çizgi roman kaleme almış ve çizgi roman tutkunlarından büyük ilgi görmüştü. Aksiyonu ve şiddeti bol olan BRZRKR’ın çizimleri “Secret Warriors” ve “Iceman Vol. 1: Thawing Out” gibi serilerin çizimlerini yapan İtalyan illüstraör Alessandro Vitti’nin elinden çıkmış ve toplam 12 fasikül sürecek çizgi roman serisinin ilk bölümü, bu ayın başında yayınlanmıştı. Tamamen bir Keanu Reeves fikri olan ve 80 bin yıl önce doğmuş yarı insan ve yarı tanrı bir baş kahramanı temel alan BRZRKR için “Gerçekliğin içinde küçük bir fantezi” yorumunda bulunan Keanu Reeves, projeyi BOOM! Studios ile beraber kotarmıştı.
 Netflix, ilk fasikülü 650 bin adet satıp adeta rekor kıran BRZRKR’ın tüm yayın haklarını satın aldığını açıkladı. Keanu Reeves, hem film uyarlamasının hem de anime uyarlamasının, hem başrolü hem de yapımcısı olacak. Ayrıca Stephen Hamel, Ross Richie ve Stephen Christy her iki yapımında yapımcılığını üstlenecek. Film, direkt olarak 12 sayılık çizgi roman serisinin uyarlaması olacakken, anime daha çok BRZRKR evrenini keşfetme üzerine kurulu olacak. Konuyla ilgili detaylar geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.