Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
12/05/2021

Kral Arthur efsanesine odaklanan The Green Knight filminden yeni fragman

Kral Arthur’un yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ve düşmanı Yeşil Şövalye arasındaki ilişkiyi konu alan A24 imzalı The Green Knight filmi, 30 Temmuz'da seyirciyle buluşuyor.

Son yılların en dikkat çeken yapım şirketlerinden biri olan ve sadece sekiz yıllık bir geçmişi olmasına karşın The Lighthouse, Midsommar, Moonlight, A Ghost Story ve Uncut Gems gibi filmlerin altında imzası bulunan A24’ün David Lowery imzalı  The Green Knight filmimden (Yeşil Şovalye) ilk fragman geldi. Ain’t Them Bodies Saints (2013) ve Pete’s Dragon (2016) filmleriyle adından söz ettiren David Lowery, 2017 yılında A Ghost Story ile A24 ailesine adımını atmıştı. Yeşil Şövalye, yönetmenin A24 etiketi altında çektiği ikinci film oldu.
 Oyuncu kadrosunda Dev Patel (Slumdog Millionaire), Alicia Vikander (Ex Machina, Tomb Raider) ve Joel Edgerton (Warrior) gibi önemli isimlerin yer aldığı film, Kral Arthur efsanesinin en bilinen hikayelerinden birisi olan 'Sir Gawain and the Green Knight'ı temel alıyor ve Kral Arthur’un yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ve düşmanı Yeşil Şövalye arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Filmde Dev Patel Gawain, Sean Harris Kral Arthur ve Ralph Ineson da Yeşil Şövalye rolleriyle karşımıza çıkacak. Gawain, kendini ifade etmek ve ailesi ve krallığın gözündeki değerini kanıtlamak için, hayaletler, devler, hırsızlar ve entrikacılarla mücadele edecek. The Green Knight, ABD’de 30 Temmuz’da vizyona girecek.