Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
15/11/2023

Illumination imzalı animasyon Ördeklerin Göçü, 24 Ocak’ta sinemalarda

Rekortmen animasyon filmlerinin yaratıcısı Illumination'ın yeni filmi Ördeklerin Göçü (Migration) ile bizleri Yeşilbaş Ailesi ile tanıştıracak. 24 Ocak 2024'te vizyona girecek filmden fragman da düştü.

Minyonlar, Çılgın Hırsız, Şarkını Söyle ve Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı gibi gişe rekortmeni filmlerin yaratıcısı Illumination, yeni animasyon filmi Ördeklerin Göçü’nde (Migration) sizleri komik, tüylü bir aile tatiliyle bilinmeyenin heyecanına davet ediyor. Yönetmenliğini Ernest & Celestine ile The Big Bad Fox and Other Tales’ın Oscar adayı yapımcısı Benjamin Renner’ın üstlendiği yeni Illumination filminin merkezinde, tekdüze bir hayatı olan Yeşilbaş ailesi yer alıyor. Baba Mack, ailesini güvende tutmak için New England göleti üzerinde sonsuza dek kanat çırpmaktan memnundur. Anne Page, bir şeyleri değiştirmek ve özellikle genç oğulları Dax ile yavru kızları Gwen’e tüm dünyayı göstermek ister. Göçmen bir ördek ailesinin uzak diyarların heyecanlı hikayeleriyle göletlerine inmesinden sonra Pam, Mack’i New York üzerinden tropikal Jamaika’ya gidecekleri bir aile yolculuğuna çıkmaya ikna eder. Yeşilbaşlar, kış için güneye doğru yol alırken sağlam planları kısa sürede ters gider. Deneyimleri; ufuklarını genişletmeleri, kendilerini yeni arkadaşlara açmaları ve düşündüklerinin çok ötesini başarmaları için ilham verirken kendileri ve birbirleri hakkında hayallerindekilerin çok ötesini öğrenmelerini sağlayacaktır.
 
Senaryosu White Lotus ile Hababam Rock’ın Emmy ödüllü yaratıcısı Mike White’a ait olan filmde en iyilerin yer aldığı bir komedi kadrosu rol alıyor. Başrolde Oscar ve Emmy adayı Kumail Nanjiani (The Big Sick, Eternals), endişeli Yeşilbaş baba Mack rolünde, Emmy adayı Elizabeth Banks (Açlık Oyunları ve Mükemmel Uyum serileri), Yeşilbaşların cesur ve zeki annesi Pam rolünde. Caspar Jennings, Yeşilbaşların özgüvenli ve tez canlı oğulları Dax’i ve Tresi Gazal, ilk uzun metrajlı filminde ailenin masum ve sevimli kızları Gwen’i oynuyor. Altın Küre ödüllü Awkwafina (Shang-Chi ve On Halka Efsanesi), New York şehri güvercin sürüsünün kavgacı liderini, Oscar adayı Carol Kane (Prenses Gelin), Yeşilbaşların yolculuklarında edindikleri ilk arkadaşları balıkçıl Erin’i, Emmy ödüllü Keegan-Michael Key (Süper Mario Kardeşler Filmi, Aslan Kral) Manhattan’daki bir restoranda kafese kapatılan, yuvasını özleyen Jamaikalı bir papağanı, BAFTA ödüllü David Mitchell (Peep Show) gizemli bir ördek çiftliğindeki yoga liderini seslendiriyor. Efsanevi Emmy ödüllü ve Oscar® adayı Danny DeVito (It’s Always Sunny in Philadelphia) Mack’in huysuz ve macera sevmeyen amcası Dan’i oynuyor.