Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
15/01/2021

Emre Akay’ın yeni filmi AV, İngiltere'den ödülle döndü

Bir Tuğra Kaftancıoğlu Filmi’nin yönetmeni Emre Akay’ın yeni filmi AV, Birmingham Cine-Excess’te en iyi film ödülünü aldı. Bu yıl içinde vizyona girecek film, festival yolculuğuna Utopia Film Festivali’yle devam edecek.

Emre Akay’ın yeni filmi AV’a İngiltere’den ödül geldi. Reykjavik, Nightstream USA ve Fright Fest UK gibi prestijli tür festivallerine katılan AV, Birmingham Cine-Excess’te en iyi film ödülünü aldı. “Tür sinemasına ve aile içi şiddet kavramına yeni bir perspektif sunan” filmin kazandığı ödülde Emre Akay’ın yönetmenliğinin yanı sıra başrol oyuncusu Billur Melis Koç’un güçlü performansının da altı çizildi. 2007 tarihli Bir Tuğra Kaftancıoğlu Filmi’ndeki yönetmenliği ile adını geniş kitlelere duyuran Emre Akay’ın yeni filmi AV, genç bir kadının onu öldürmek isteyen bir grup erkekten kaçarak ormana sığınmasını ve av iken avcıya dönüşmesinin hikâyesini konu alıyor.
 


Başrollerinde ilk kez oyuncu olarak kamera önüne geçen Billur Melis Koç ve Üç Maymun, Le Chant Des Hommes ve Ahlat Ağacı gibi filmlerde rol alan Ahmet Rıfat Şungar’ın yer aldığı AV filminin sinopsisi ise şöyle: Polis memuru Sedat, genç bir çiftin yaşadığı, terk edilmiş bir apartman dairesini basar. Çıkan arbedede Fırat ölür, Ayşe kaçar. Ailesinin çiftlik evinden para ve araba çalıp, bir daha dönmemek üzere yola düşer. Fakat peşinde Sedat ve yanına aldığı üç erkek vardır. Belirsiz bir Anadolu kentinin kenar mahallesinde başlayan Av, giderek ıssızlaşan vahşi doğaya uzanır.” 2021’de Türkiye’de vizyona girmesi beklenen AV, festival yolculuğuna Ocak’ta İsrail’deki Utopia Film Festivali’yle devam edecek.