Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
20/10/2020

Efsane korku filmi Texas Chainsaw Massacre, 2021'de sinemaya dönüyor

Katil filmleri furyasının kökü, 1 Ekim 1974 tarihinde vizyona giren Texas Chainsaw Massacre dayanır. Neredeyse 50 yıldır etkisini yitirmeyen bu kanlı serüven, 2021’de de sürecek. Texas Chainsaw Massacre reboot için ilk poster paylaşıldı.

Korku janrı, her ne kadar 80’lerde altın çağını yaşamış olsa da o yılların “katil” filmleri furyasının kökü, 1 Ekim 1974 tarihinde vizyona giren bu ürkütücü filme dayanır. 45 yılı geride bırakan The Texas Cahinsaw Massacre’ın her açıdan bir fenomen olduğunu söylemek hiç de abartı sayılmaz. Tobe Hooper’ın, dönemin en kanlı seri katillerinden biri olan Ed Gein’den ilham alarak yarattığı Leatherface karakteri, sinema tarihine geçecek güçtedir, üstelik tek kelime konuşmadan! 
 

O yıllarda, Amerikan korku sinemasında fantastik ögelerin baskın olduğu dönemin yavaş yavaş sonuna gelinmektedir. Sinema seyircisi zombisinden kurt adamına, vampirinden hayaletine kadar türlü korku neşriyatına bağışıklık kazanmıştır. Korku filmlerinin fazlasıyla “tanıdık” olarak algılandığı o yıllarda vizyona giren The Texas Chainsaw Massacre, bozkırın ortasında bir malikanede yaşayan yamyam bir ailenin tüm iğrençliklerini göz önüne sererken; bir yandan da Amerikan kırsalındaki hippi düşmanlığını işaret eder. Hooper, 60’ların özgür aşkının geride kaldığı yıllarda, yeniden hortlayan Amerikan muhafazakarlığının gençliği Vietnam’a göndererek adeta kıyma makinesine savuruşunu, Amerika’nın petrol krallarının eyaletinde bir cehennem malikanesi kurarak betimlemiştir. Tıpkı Ed Gein gibi Leatherface de kurbanlarının derilerini yüzüp kendisine maske yapmaktadır. Adeta kurbanlarına bu düştükleri durumun kendi eserleri olduğunu haykırmak isteyen Leatherface’in filmin finalindeki ürkütücü “dansı”, kendi deliliği ekseninde dönüp duran Amerika’ya selam çakmaktadır.
 Neredeyse 50 yıldır etkisini yitirmeyen The Texas Chainsaw Massacre'ın bu kanlı serüven, 2021’de de sürecek. Legendary Entertainment, önümüzdeki yıl vizyona girecek Texas Chainsaw Massacre reboot için bir poster yayınladı. Yapımcılığını Don’t Breathe ve 2013 tarihli Evil Dead filmleriyle tanıdığımız Fede Alvarez’in üstendiği yapım için bir web sitesi de açıldı. Bugüne kadar Texas Chainsaw Massacre dünyasında toplam 8 film çekilmiş durumda. En son vizyona giren film ise 2017 tarihli Leatherface olmuştu. Önümüzdeki sene vizyona girecek film, ilk filmin yeniden çevrimi olacak.


Sinema tarihinin en iyi 10 Slasher korku filmi ile korkunun en sevilen alt türlerinden birine balıklama dalıyoruz. Kurbandan çok katil odaklı olan bu enfes filmlerin kaçını izlediniz?