Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
18/11/2020

Dört saatlik Zack Snyder's Justice League maratonundan yeni fragman geldi

HBO Max, 2021'de yayınlanacak Zack Snyder's Justice League filminden yeni bir fragman paylaştı. 70 milyon dolar harcanarak tamamen elden geçirilen kurgu, birer saatlik dört bölüm halinde ekrana gelecek.

DC Comics karakterlerinin en kalabalık ve şatafatlı filmi olan 2017 tarihli Justice League, beklenen başarıyı gösterememişti. Hatırlanacağı üzere, Zack Snyder yaşanan bir ailevi nedenlerden ötürü Justice League'in kalan az sayıda çekimlerinde ve post-prodüksiyon sürecinde yer alamayacağını açıklamış, filmi The Avengers'ın yönetmeni Joss Whedon tamamlamıştı. Filmin vizyona girmesinden sonra ise eleştirilerin ardı arkası kesilmemişti. Zack Snyder'ın çok daha karanlık atmosfere sahip bir film çektiğine ve yönetmenin dahil olmadığı kurgu sürecinde filmin başka bir hâl aldığına inanan DC ve Snyder hayranları, #ReleaseTheSnyderCut gibi hashtaglerle sosyal medyada Justice League'in Zack Snyder kurgusunu görmek istediklerine dair kampanyalar düzenlemişlerdi.
 


Hayranların baskısına dayanamayan Snyder, yeni çekimler de yaparak Justice League'in kendi versiyonunu hazırlamaya karar verdi bildiğiniz gibi. Hatta Suicide Squad filminde Joker'e hayat veren Jared Leto, ek çekimlerde filme dahil de edildi. Yaptığı açıklamada "Snyder versiyonu tamamıyla yeni bir şey olacak. Özellikle de sinemada yayınlanan filmi izleyenleri yepyeni bir deneyim bekliyor." şeklinde konuşan Snyder, filmin süresini toplam 4 saate çıkardı. Yeni kurgu, HBO Max'te önümüzdeki yıl yayınlanacak. Orijinal filmden tamamen farklı bir kurguya ve ek sahnelere sahip olan film, dört parça halinde ekrana gelecek. Zack Snyder's Justice League'in oyuncu kadrosunda Ben Affleck'i Batman, Gal Gadot'u Wonder Woman, Henry Cavill'i Superman, Amy Adams'ı Lois Lane, Jason Momoa'yı Aquaman, Ezra Miller'ı The Flash, Ray Fisher'ı Cyborg, Jeremy Irons'ı Alfred Pennyworth, Diane Lane'i Martha Kent, Ciarán Hinds'i Steppenwolf, Jesse Eisenberg'ü Lex Luthor ve J.K. Simmons'ı da James Gordon olarak göreceğiz. Yapılan açıklamalara göre, Zack Snyder’s Justice League yaklaşık 70 milyon dolara mal olmuş durumda. Orijinal filmin maliyeti ise 300 milyon dolardı.