Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
16/04/2021

Çok satan romandan uyarlanan Avustralya yapımı The Dry filminden fragman

Avustralya’da en çok gişe yapan 15 film içine giren The Dry filmi, Jane Harper’ın çok satan romanından uyarlandı. Film, arkadaşının şüphe dolu intiharını çözmek isteyen Federal Ajan Aaron Falk'u merkezine alıyor.

IFC Films, Jane Harper’ın çok satan romanından uyarlanan ve başrolünde Eric Bana’nın yer aldığı aksiyon filmi The Dry için bir fragman yayınladı. Avustralya’da vizyona girdikten sonra oldukça başarılı bir performans çizen ve ülke sinemasının en çok gişe yapan 15 filminden biri olmayı başaran The Dry, 21 Mayıs’ta Amerika’da vizyona girecek. Federal Ajan Aaron Falk (Eric Bana), intihar etmeden önce karısı ve çocuğunu öldüren çocukluk arkadaşının cenazesine katılmak için 20 önce ayrıldığı memleketine gider.
 


Yaşananlara bir türlü anlam veremeyen ve olayı araştırmaya karar veren Aaron, araştırma esnasında içinde eski bir yara olan ve 20 yıl önce ayrılmasına neden olan 17 yaşındaki Ellie Deacon'un ölümünü de yeniden gün yüzüne çıkarır. Bu iki olayın birbiriyle bağlantılı olabileceğinden şüphelenmeye başlayan Falk, sadece arkadaşının masumiyetini değil, aynı zamanda kendi masumiyetini de kanıtlamak için bir mücadele içine girer. Robert Connolly’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin önemli rollerinde Genevieve O’Reilly (Rogue One: A Star Wars Story), Keir O’Donnell (Ray Donovan) ve John Polson (Mission: Impossible II) karşımıza çıkıyor.