Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
03/09/2021

Bir kez daha ertelenen Top Gun: Maverick, 27 Mayıs 2022’de vizyona girecek

Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı Top Gun: Maverick filminin vizyon tarihi bir kez daha ertelendi. Paramount, son açıklamasında Top Gun: Maverick filminin 27 Mayıs 2022’de vizyona gireceğini açıkladı.

Tony Scott imzalı 1986 tarihli ilk Top Gun filminin devamı için aslında uzun zamandır çalışılmaktaydı, ancak Tom Cruise kariyerinin en yoğun dönemini yaşarken filmin gerçekleşmesi bir hayli gecikti. Ekranlarda yer aldığı dönem pek çok kişinin pilot olmak istemesine sebep olan Top Gun, Oscar’dan “En İyi Müzik” ödülünü de almıştı. “Take My Breath Away” şarkısının dillerden düşmediği 1986 yılından tam 35 sene sonra, hikayenin devam filmi geliyor. Tom Cruise'la daha önce Oblivion adlı bilim kurgu filminde çalışmış olan yönetmen Joseph Kosinski'nin çektiği Top Gun: Maverick'in senaryosunu Peter Craig, Justin Marks ve Eric Warren Singer birlikte kaleme almışlar.

 Tom Cruise'un bir kez daha başrolünde yer aldığı Top Gun: Maverick, günümüz dünyasında değişen hava savunma taktiklerinin etkisini her anında taşıyacak. Film, drone teknolojileri ve beşinci jenerasyon hava savunma silahlarının çağında, it dalaşının neredeyse yok olduğu bir dönemde cereyan ediyor. Tom Cruise'un canlandırdığı Maverick, Top Gun 2’de eski ortağı Nick "Goose" Bradshaw'un oğlu Bradley Bradshaw'u himayesi altına alan bir uçuş eğitmeni olarak karşımıza çıkacak. Pandemi nedeniyle vizyon tarihi birkaç kez ertelenen Top Gun: Maverick, son açıklamaya göre 27 Mayıs 2022’de vizyona girecek.