Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
13/01/2021

Bilim kurgu filmi Bliss, 5 Şubat’ta Amazon Prime ekranlarında olacak

Owen Wilson ve Selma Hayek'in başrollerini paylaştığı bilim kurgu filmi Bliss, 5 Şubat’ta Amazon Prime'da olacak. Hem bir aşk hikayesi hem de beyin yakan bir bilim kurgu öyküsü olarak tanımlanan filmden ilk fragman geldi.

Sevilen oyuncular Owen Wilson ve Selma Hayek'in başrollerini paylaştığı Bliss filminden ilk fragman geldi. 5 Şubat’ta Amazon Prime ekranlarında olacak Bliss filminin yönetmenliğini Another Earth (2011) ve I Origins (2014) filmleriyle tanınan Mike Cahill üstleniyor. Amerikalı sinemacı, filmin aynı zamanda senaryosunu da kaleme alan isim. Bliss, son derece merak uyandırıcı bir senaryoya sahip. Filmin merkezinde yeni boşanmış, hayatından ve işinden memnun olmayan Greg isimli bir adam var. Yaşadıkları dünyanın bir simülasyon olduğunu iddia eden Isabel adlı evsiz gizemli bir kadınla tanışınca Greg’in hayatı bir anda tepetaklak oluyor.
 Hem bir aşk hikayesi hem de beyin yakan bir bilim kurgu öyküsü olarak tanımlanan film, merakla beklenen yapımlardan biri. Bliss'in fragmanı ilgi uyandıran bir önerme ortaya koyuyor: Ya bir simülasyonda yaşadığınıza dair şüpheleriniz sadece şüphe değil, aynı zamanda kanıtlanabilirse? Peki ya simülasyon ile gerçeklik arasında kolaylıkla geçiş yapabilseydiniz? Greg (Wilson), Isabel (Hayek) ile tanıştığında kendisini tam olarak bu durumda bulur. Tesadüfi bir karşılaşma, Isabel'in Greg'e sert, renksiz dünyalarının doğasının göründüğü gibi olmadığını açıklamasına yol açar. Isabel, Greg'i şaşırtarak ve bunun aslında sahte olduğunu anlatarak elinin bir fiskesiyle nesneleri hareket ettirebilmektedir. Bu ikili aslında çok daha ihtişamlı ve bakımlı bir dünyada yaşayan bir çifttir, karanlık olansa Isabel’in eseridir.