Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
07/04/2021

Alexandre Aja imzalı gerilim filmi Oxygen, 12 Mayıs’ta Netflix’te

Kriyojenik bir kapsülde uyanan genç bir kadının hayatta kalma hikâyesini anlatan Oxygen filmi, 12 Mayıs’ta Netflix’te ekrana gelecek. Filmin yönetmeni, Fransız korku sinemasının önemli isimlerden Alexandre Aja.

Fransız korku sinemasının önemli isimlerinden biri olan Alexandre Aja, çıkışını hem yazıp hem de yönettiği 2003 tarihli Yüksek Tansiyon (High Tension) filmiyle yapmıştı. İlerleyen dönemde The Hills Have Eyes, Mirrors, Piranha 3D, Maniac, Horns, The Pyramid, The Other Side of the Door, The 9th Life of Louis Drax ve Crawl gibi işlere imza atan yönetmenin son filmi Oxygen, 12 Mayıs’ta Netflix’te ekrana gelecek.
 


Fransız yapımı film, kriyojenik bir kapsülde uyanan genç bir kadının hikâyesini anlatan, hayatta kalma temalı bir gerilim filmi olarak dikkat çekiyor. Kim olduğunu ve oraya nasıl geldiğini hatırlamayan genç kadının oksijeni hızla tükenmektedir ve bu kâbustan kurtulmanın bir yolunu bulmak için hafızasını geri kazanması gerekmektedir. Filmin başrolünde Mélanie Laurent (Inglourious Basterds, Now You See Me) var. Tek mekanda geçecek film, konusu itibariyle 2010 tarihli Buried filmini andırıyor.