Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
19/02/2021

16 Nisan'da seyirciyle buluşacak yeni Mortal Kombat filminden fragman geldi

Oyun dünyasının popüler serilerinden biri olan Mortal Kombat'ın yeni film uyarlamasından ilk fragman geldi. Mortal Kombat, ABD’de 16 Nisan’da vizyona girecek gün, aynı gün HBO Max’te de ekrana gelecek.

90’ların başında atari salonlarından çıkmayan jenerasyonun hayatını değiştiren iki olay vardı: İlk kez Street Fighter 2 oynadıkları gün ve Mortal Kombat’ta ilk Fatality’lerini gördükleri an! Street Fighter 2, beat’em up adı verilen dövüş oyunları türünün zirvesiydi. Sadece bir sene sonra göreceklerimize ise gözlerimiz ve zihnimiz o anda kesinlikle hazır değildi. Mortal Kombat’ı ilk gördüğümüzde “gerçek” oyuncular tarafından modellenen grafiklerine adeta vurulmuştuk. Oyun, izleyenlere Street Fighter ve türevlerinin aksine şaşırtıcı bir gerçeklik ve şiddet hissiyatı geçiriyordu. Sağa sola saçılan abartılı kan damlalarıysa, o zamana kadar bu jeton canavarı makinelerde deneyimlemediğimiz bir şeydi; ancak esas bomba rakibimizi ekarte ettiğimizde patlıyordu. Ekranda beliren “Finish Him/Her” yazısının ardından doğru hareket kombinasyonlarını yaptığınızda rakibinizi öldürebiliyordunuz. Artık dövüş oyunları bir sonraki adımı atmıştı. Rakibi yenmek değil öldürmek içimizdeki primitif yaratığa iyi gelmişti. Aradan geçen yıllarda atari salonları tarih olsa da Mortal Kombat sevdamız asla bitmedi.
 


Oyun dünyasının popüler serisi, çok yakında yeni sinema filmi Mortal Kombat ile sahala dönmeye hazırlanıyor. 1995 ve 1997 yıllarında çekilen Ölümcül Dövüş ve Ölümcül Dövüş II filmlerimin beklenen başarıyı gösterememesi üzerine, seriye uzun yıllar yeni film çekilmemişti. 16 Nisan’da Amerika’da ilk az sayıda salonda gösterime girecek ve aynı gün HBO Max’te izlenebilecek Mortal Kombat’ın yeni versiyonunun yönetmen koltuğunda ilk uzun metrajlısına imza atan Simon McQuoid oturuyor. Yapımcıları arasında James Wan’ın da bulunduğu film, tamamen yeni bir hikayeye odaklanacak. Yayınlanan fragmandan gördüğümüz kadarıyla tıpkı oyunda olduğu gibi kanlı bir macera bizi bekliyor. Filmin kadrosunda Chin Han (Shang Tsung), Elissa Cadwell (Nitara), Hiroyuki Sanada (Scorpion), Tadanobu Asano (Raiden), Sisi Stringer (Mileena), Jessica Mcnamee (Sonya Blade), Max Huang (Kung Lao), Mehcad Brooks (Jax Briggs), Ludi Lin (Liu Kang), Joe Taslim (Sub-Zero) ve Lewis Tan bulunuyor. Filmin Türkiye için vizyon tarihi ise 9 Nisan olarak açıklandı.