Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
01/09/2018

Sons of Anarchy'nin teler izlerini takip eden Mayans MC hakkında merak edilenler

Tüm zamanların en azılı çete dizilerinden Sons of Anarchy’nin teker izlerini Mayans MC takip edecek. Sons of Anarchy'nin devamı niteliğinde çekilen Mayans MC, 4 Eylül’de başlıyor.


Modern bir Hamlet uyarlaması olan Sons of Anarchy, bu kadim öyküyü tiyatro sahnelerinden alıp Harley Davidson motorların üzerinde Charming adlı kurgu bir şehrin göbeğine taşımıştı. Kurşunlar, hesaplaşmalar, kumpaslar ve gözyaşlarıyla mühürlenen bu epik macera, sadece ABD’de değil; kısa sürede global ölçekte bir fenomen haline gelmişti.  Sons of Anarchy’nin muazzam başarısı ertesinde uzun süre bir devam projesinin geleceği konuşuldu.
Serinin yaratıcısı Kurt Sutter, önceleri Sons of Anarchy çetesinin kuruluş hikayesini anlatan Redwood Originals: The First 9 adlı bir proje yapmak istediğini duyurdu. Sons of Anarchy’nin baş kahramanı Jax Teller’ın doğumundan çok öncesini konu edinmesi beklenen dizinin John Teller ve Clay Morrow’un Vietnam savaşından dönüşte kurdukları motosiklet çetesinin ilk günlerine odaklanması bekleniyordu. Hem John, hem Clay hem de Gemma’nın arasında yaşanan aşk ve ihanet üçgeni, Sutter’a dizinin azılı hayranlarına çok cazip gelmekteydi. Ne yazık ki o projeden şimdilik ses yok; zira Kurt Sutter, Sons of Anarchy’nin geçmişine değil, o epik trajedinin ertesinde yaşanacak geleceğe odaklanmayı kafaya koymuş durumda. Mayans MC, Sons of Anarchy’le dirsek temasında olan bir başka motosiklet çetesiydi, artık kendi dizilerinin çatısı altında maceralarını son sürat yaşayacaklar.

 

2008 yılında yayın hayatına başlayan Sons of Anarchy’nin 10. yıl dönümünde yeni bir efsane adayının doğum gününü kutlayacağız. Mayans MC, Sons of Anarchy çatısı altında tanıştığımız ancak derinlerine pek dalmadığımız motosiklet çetesinin tam merkezinde cereyan eden olaylara odaklanacak. Sons of Anarchy’nin macerasını, çetenin varisi Jax Teller’ın perspektifinden izlemiştik. Mayans MC’de durum tam tersi olacak ve en alt rütbeden bir gencin suç dünyasına balıklama dalışına şahit olacağız. 


Bir zamanlar okulunun ve ailesinin gururu olan Ezekiel Reyes’in hayatın kötü bir cilvesiyle kendini hapiste bulur. Genç adam artık eski günlerine dönemeyeceğini anladığında yolu çoktan Mayans MC üyeleriyle kesişmiştir. Motosiklet çetelerinin en alt birimi olan “Prospect” olarak işe başlayan Ezekiel, kendisini bekleyen tehlike dolu geleceğe doğru motorunu sürecektir.

 


Sons of Anarchy’nin 2014 yılında sonlanan yayın hayatından sonra dişe dokunur bir başarı gösteremeyen Kurt Sutter, yeni dizisiyle alakalı iddialı açıklamalar yapmaktan kaçınmadı. “Sons of Anarchy sonrasında düştüğüm duygusal boşluktan çıkmam kolay olmadı. Sırf bu sebepten bir epik fantezi dizisi (The Bastard Sword) ve bir boks filmi (Southpaw) denemem oldu. Günün sonunda öğrendiğim tek bir şey var, insan bildiği yoldan gitmeli. Mayans MC, benim bu hayatta bildiğim en iyi yolu temsil ediyor ve eminim yeni sezonda bayrağı devraldığı Sons efsanesini bile sollayacak!” Sutter haklı çıkar mı bilinmez ancak bize göre 4 Eylül’de yayın hayatına başlayacak olan Mayans MC, 2018’in son döneminin dizi piyasasında tekerlek izlerini bırakmayı başaracak!Mayans MC fragman: