Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
19/01/2017

Kendiliğinden şişen akıllı sörf tahtası: Sipaboard

Yeni nesil sörf tahtası olarak nitelendirilen Sipaboard, sörf tutkunlarını heyecanlandıracak bir ürüne benziyor.

Sörf yapmak bir tutku. Heyecan verici bir spor olmasının yanı sıra, bir yaşam tarzı. Tabii biraz meşakkatli bir uğraş olduğunu da kabul etmeliyiz. Zira hem deniz kenarında yaşamanız hem de dalgalı bir deniz bulmanız gerekiyor. Ama içinizde sörf tutkusu varsa, ne yapıp edip kendinizi o dalgaların üzerine atıyorsunuz bir şekilde.
İşte şimdi bu tutkuyu daha kolay bir şekilde yaşanacak hâle getiren, teknolojik bir ürün tanıtacağız sizlere. Sloveynalı Sipaboard firması, şu sıralarda sörf tutkunlarının dilinde. Sipaboard, dünyanın ilk ve tek kendiliğinden şişen, elektrikli ve akıllı sörf tahtası. Hemen hemen hiç ses çıkarmayan jet tahrikli bir sisteme sahip olan Sipaboard, 3,5 knot değerinde bir destek sağlayarak su üzerinde daha hızlı ilerleyebilmenizi ve bambaşka bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.Küreğin tutma yerinde bulunan wireless (kablosuz) ayar sistemi ile motoru kontrol edebiliyorsunuz.
 
Eğer küreği suya düşürürseniz sistem güvenlik için kendini otomatik olarak kapatıyor.
 
Kendiliğinden şişme kısmında da büyük katkısı görülecek olan jet motoru, bu zor işi sizi yormadan hallediyor.
 
Şiştikten sonra kaya gibi sert bir hale gelen Sipaboard'un aşınması veya yırtılması zor görünüyor. 
 
Ayrıntılı bilgi ve satın alma için tıklayın. Bu arada deniz içerikli haberlerimize şu adresten, spor içerikli haberlerimize ise şu adresten ulaşabilirsiniz.