Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
12/08/2021

Zombi efsanesi Night of the Living Dead, animasyon uyarlamasıyla geliyor

Sinema dünyasında zombi furyasını başlatan filmlerden biri olan George A. Romero imzalı Night of the Living Dead filminin modern animasyon uyarlamasından fragman paylaşıldı.

George A. Romero'nun kült filmi Night of the Living Dead, korku filmleri sevenlerin kalbinde yeri apayrı olan bir filmdir. Dünya sinemasında zombi furyasının başlamasının sebeplerinden biri olarak sayılan bu film, 1968 yılında gösterime girdi. Romero’nun sadece 28 yaşındayken senaryosunu John Russo ile birlikte yazıp, kendi yönettiği Night of the Living Dead'in aslında ilk zombi filmi olduğu söylenemez. Zira başrolünde Béla Lugosi’nin oynadığı 1932 yapımı White Zombie, çekilmiş ilk zombi filmi olarak bilinir. Yine de Night of the Living Dead, zombilerin ayaklanarak mezardan çıktığı ve insan eti yemek için sokaklara döküldüğü ilk kıyamet filmiydi ve bu sebeple de sinema dünyasında bir milattı. Aynı zamanda modern zombi figürünün şablonu da bu filmle birlikte çizilmişti.

 Bu unutulmaz film, 21 Eylül’de bir animasyon uyarlamasıyla seyirciyle buluşacak. Night of the Animated Dead’in senaryosunu John A. Russo, yönetmenliğini ise daha önce kendi animasyon korku filmi To Your Last Death’i ortaya çıkaran Jason Axinn üstleniyor. Blu-ray Combo Pack ve DVD formatlarında satışa çıkacak Night Of The Animated Dead’in seslendirme kadrosu, Romero’nun orijinal yapımından pek çok oyuncuyu barındırıyor. Bu isimlerin arasında Josh Dushamel (Harry Cooper), Dule Hill (Ben), Katharina Isabelle (Barbara) ve Nancy Travis (Helen Cooper) yer alıyor. İki kız kardeş Barbara ve Johnny, babalarının Pennsylvania’nın uzak bir köşesindeki mezarını ziyaret etmeye gittiklerinde etraflarının zombiyle çevirilmesiyle hikayemiz başlayacak ve olaylar ikilinin terk edilmiş bir çiftlik evinde mahsur kalmış motorsiklet sürücüsü Ben ve diğer 4 kişiyle hayatta kalma mücadelesi vermeleriyle gelişecek.1968 tarihli Night of the Living Dead’in modern bir uyarlamasın izleyeceğimiz yapımdan bir fragman da yayımlandı.