Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
09/03/2020

Vin Diesel'li süper kahraman filmi Bloodshot hakkında merak edilenler

23 dile çevrilen ve satış rakamı 7 milyonu aşan Bloodshot çizgi romanı, sinemaya uyarlandı. Valiant Comics’in uzun soluklu serilerinden biri olan Bloodshot, aksiyon ve süper güç severlerle 13 Mart’ta buluşacak.

“Süper kahraman yorgunluğu”, sinema sektöründe tartışması sürekli güncellenen konuların başında geliyor. Sinema yazarları ve sektörün önemli isimlerine göre, Hollywood’un son 10 yıldaki gişe hasılatının yükünü sırtında taşıyan çizgi roman filmleri artık izleyicileri doyurmaya yetmiyor. Geçtiğimiz ay vizyona giren Birds of Prey filminin global gişede istediği başarıyı yakalayamaması, bu durumun emsallerinin artacağına da işaret olarak gösteriliyor. Çizgi roman kahramanları eski çekiciliklerini yitiriyor olsalar da Hollywood’un yaşayan en büyük yıldızlarından biri olan Vin Diesel’ın hayat vereceği Bloodshot karakterinin vizyonda ayrıcalıklı bir muamele görmesi mümkün.
 



Valiant Comics’in çizgi roman meraklıları tarafından çok iyi tanınan ve dünya çapında önemli ölçekte hayranı bulunan süper güçlü karakteri Bloodshot, sinemaya ilk kez uyarlanıyor. Filmin baş aktörü ve yapımcılarından olan Vin Diesel’ın en çok güvendiği nokta, izleyicinin kıyas yapabileceği bir muadilin mevcut olmaması. Diesel’a göre, Bloodshot bugüne dek pek çok kez beyazperdeye uyarlanan Superman, Batman ve Örümcek-Adam gibi filmlerin yeni versiyonlarına kıyasla çok daha şanslı. Zira “merak faktörü” Bloodshot’ı tercih edilebilir kılmak için elzem bir faktör olarak öngörülüyor. Seyirci daha önce sinemada bir Bloodshot karakteri izlemediği için bu süper güçlü kahramanı ilk kez Diesel ile deneyimleyecek. Diesel’a göre, bu durum ilk Superman Chritopher Reeve ya da 90’larda Batman rolünde izlediğimiz Michael Keaton olmakla eş değerde. Diesel, Bloodshot’a çok güveniyor ve Valiant Comics’in diğer karakterlerini de Bloodshot etrafında kurulacak olan sinema evreni sayesinde izleyiciyle buluşturmanın hevesi içerisinde. Peki siz Bloodshot’ı tanıyor musunuz?
 



Valiant Comics firmasının en tanınan süper kahramanı olan Bloodshot, Kevin VanHook, Don Perlin ve Bob Layton’un ortak çalışmasıyla yaratılmış bir karakter. Valinat Comics markası altında yaratılan tüm karakterler, aynı evrenin içinde varlıklarını sürdürüyorlar ve farklı maceralarda yolları sık sık kesişiyor. Bloodshot, yayıncı firmanın en popüler kahramanı olduğu için pek çok karakterle dirsek temasında olduğu onlarca seriye sahip. Bu bolluk, karakterin merkezde olduğu devam filmlerinin de önünü açan bir durum olacak. 1992 yılından beri yayımlanmaya başlanan Bloodshot çizgi romanlar, bugün halen devam eden seriler halinde okuyucularla buluşuyor. Bugüne dek toplam 23 dile çevrilen Bloodshot çizgi romanlarının global satış rakamı yedi milyonu geçmiş durumda! 
 



Ray Garrison ve eşi vahşi bir suikaste kurban giderler. Ray Garrison, bir grup bilim insanının çabaları sayesinde hayata döndürülür. Nanoteknoloji ile adeta baştan yaratılan ve insanüstü güçlere de kavuşan Bloodshot, artık hükümet emrine çalışan bir ölüm makinesidir. Operasyonlar birbiri ardına geldikçe Bloodshot da hatırlayamadığı geçmişini sorgulamaya başlar. Bir gün katıldığı bir operasyonda hatırladığı bir bilgi tüm hikayenin seyrini değiştirecek ve Bloodshot tam kapasiteli bir intikam makinesine dönüşecektir. Bloodshot, her ne kadar önemli nüanslarla rakiplerinden ayrılıyor gibi gözükse de bugüne dek izlediğimiz süper asker formatındaki pek çok yapımla benzeşen bir DNA’ya sahip. Deadpool, Robocop, Universal Soldies ve X-Men Origins: Wolverine gibi pek çok yüksek profilli yapımı akla getiren filmin global gişede muadilleri kadar ilgi görüp görmeyeceği ise merak konusu. Vin Diesel’a ek olarak Eiza Gonzalez (Alita: Battle Angel), Sam Heughan (Outlander), Toby Kebbell (Warcraft) ve Guy Pearce’ın (Prometheus) da rol aldığı Bloodshot, özellikle de aksiyon dozunu yetişkin düzeyde tutmakla övünen bir yapım olarak dikkat çekiyor. Beyazperdede ilk kez tanışacağımız Bloodshot, 13 Mart’tan itibaren vizyonda kırmadık kemik bırakmayacak.