Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
12.11.2020

Tüm zamanların en kanlı korku filmleri

Sağlam bir mideye sahip olup, bol kanlı korku filmlerinden hoşlanan okuyucularımız için, tüm zamanların en kanlı korku filmlerini sıraladık. Bu filmler herkese göre değil!

Korku sineması, en çok ilgi gören türlerin başında gelse de herkese göre değildir. Hele bir de mide bulandıracak kadar kanlı sahneleri olan filmleri bitirmek bile meseledir. Body horror ya da splatter horror denen alt korku türleri, kan revan içindeki filmleri kümelemek için idealdir. Filmlerdeki korku temasının olabildiğince fiziksel bir anlatı yoluyla izleyiciye "filtresiz" olarak aktarıldığı bu türün hem Amerikan hem de Avrupa yapımı örnekleri kesinlikle görülmeye değer anlar barındırmaktadır. Eğer mideniz sağlamsa ve çelik gibi sinirleriniz varsa, eminiz listemizdeki filmlerle eğlenceli saatler geçireceksiniz. Bu listemizde sizlere kanın oluk oluk aktığı "en kanlı korku filmlerini" sıraladık. Listemizde son yıllarda çekilen filmler olduğu gibi, yılların eskitemediği kült yapımlar da var. Tüm zamanların en kanlı korku filmlerine başlıyoruz.

Bu arada isterseniz, sinema tarihinin en iyi 10 Slasher korku filmi ile korkunun en sevilen alt türlerinden birine balıklama dalabilirsiniz.