Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
11/11/2020

Tüm zamanların en unutulmaz 10 Western film karakteri

Western adıyla da bilinen kovboy filmleri, 1950-1970 yılları arasında en popüler dönemini yaşadı. Karizmatik, gözü kara, başarılı silahşorlar, bu filmler sayesinde birçok kişinin idolü haline geldi. Tüm zamanların en unutulmaz 10 Western film karakteriyle bu dünyaya selam çakıyoruz!


Özellikle 80 ve 90’lı yılların, Pazar kahvaltılarını keyifli hale getiren Western filmleri, ABD’de ortaya çıkmış ve kısa zamanda tüm dünyaya yayılmıştı. Western adıyla da bilinen kovboy filmleri 1950 - 1970 yılları arasında en popüler dönemini yaşadı. Ana karakterlerini kovboylar ve kızıl derililerin oluşturduğu bu filmler aksiyon ve macera filmlerinin bir alt türü olarak bir döneme adeta damgasını vurdu. Güçlünün, cesurun ve güzel silah kullananın hayatta kaldığı, azmin ve iyiliğin kazandığı bu hikayelerin, dönemin politik hayatından tutun da moda anlayışına kadar büyük bir etkisi olmuştu. Karizmatik, gözü kara, başarılı silahşorlar birçok kişinin idolü haline gelmişti. Tarihin en iyi 10 kovboyunu derlediğimiz bu yazımızla tüm zamanların en unutulmaz 10 Western film karakterine baktık. 

Bu arada vitesi beşe takacağınız ve yanık lastik izleriyle asfalta imzanızı atacağınız birbirinden muhteşem 10 filmi sizler için derledik!

İşte asfalt ağlatan 10 harika film