Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
11/04/2018

The Man Who Killed Don Quixote fragmanında görsel şölen

Terry Gilliam'ın 20 seneyi aşkındır çekmek için uğraştığı Don Kişot uyarlaması nihayet sinemaseverlerle buluşuyor!

 

Sarkastik komedinin zirve markası Monty Python ekibinden yetişen, ardından yönetmenlik kariyerine The Fisher King, 12 Monkeys, Brazil, The Imaginarium of Doctor Parnassus, Fear and Loathing in Las Vegas gibi olağanüstü sinema filmleriyle devam eden Terry Gilliam, uzun zamandır yeni bir Don Kişot filmi için çalışıyordu. Büyük ustanın uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Don Kişot projesi nihayet tamamlandı!
Gilliam bu filmi 3 farklı oyuncu kadrosuyla yaklaşık 20 senedir çekmeye çalışıyor ancak her seferinde türlü belalar sebebiyle bir türlü bitiremiyordu. Neyse ki The Man Who Killed Don Quixote bir kez daha ertelenmeden sinemaseverlerle buluşacak. Filmin başrollerinde Adam Driver (Star Wars: The Last Jedi) ve Jonathan Pryce (Game of Thrones) yer alıyor. Gilliam filmin kadrosunu oldukça kalabalık tutmuş, kimler kimler yok ki kadroda! Stellan Skarsgård (Thor), Olga Kurylenko (Quantum of Solace), Joana Ribeiro (A Uma Hora Incerta), Óscar Jaenada (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides), Jordi Mollà (In the Heart of the Sea), Sergi Lopez (Pan’s Labyrinth) ve Rossy de Palma (Three Many Weddings) bu uzun soluklu projenin oyuncu kadrosunu oluşturmaktalar.
Bu arada filmin yaklaşık 15 yıl önceki versiyonunda başrollerden birini canlandıran Johnny Depp'in de ufak bir rolle izleyicilere sürpriz yapması bekleniyor. The Man Who Killed Don Quixote, yılın sonuna doğru vizyonda olacak.