Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
15/03/2021

Ödüllü Broadway müzikalinden uyarlanan In the Heights filminden fragman

Ünlü Broadway müzikali In the Heights'ın aynı isimli sinema uyarlaması 18 Haziran'da seyirciyle buluşuyor. Filmin şarkılarında son dönemlerin en önemli müzikal dehalarından Lin-Manuel Miranda'nın imzası bulunuyor.

Warner Bros, 18 Haziran’da hem sinemalarda vizyona girecek hem de HBO Max’te yayınlanacak In the Heights filmi için iki yeni fragman paylaştı. Crazy Rich Asians filminin yönetmeni Jon M. Chu'nun yeni projesi, Anthony Ramos ve Lin Manuel Miranda'nın yıldızı olduğu Quiara Alegria Hudes'in 2007 tarihli Broadway şovuna dayanıyor. Aynı isimli müzikal tiyatro, 2008 yılında Tony Ödülleri’nde ‘En iyi Müzikal’ ödülünü de kazanmıştı. Pandemi nedeniyle seyirciyle 1 yıl gecikmeli buluşacak olan film, New York’un Washington Heights mahallesinde yaşayan bir grup insana odaklanıyor. Bu müzikal filmin şarkılarında son dönemlerin en önemli müzikal dehalarından Lin-Manuel Miranda'nın imzası bulunuyor.
 


Broadway oyununda oynayan Anthony Ramos ve Lin Manuel, filmde de başrolleri paylaşan isimler olacak. Filmin ana karakteri Anthony Ramos’un hayat verdiği Usnavi olacak. Büyükannesinden kendisine bir servet miras kalan Usnavi, dükkanı kapatıp Dominik Cumhuriyeti’ne yerleşme konusunda karışık duygular içinde olan Usnavi, aynı zamanda Küba’lı komşusuna bakmaktadır. Bu sırada Usnavi’nin çocukluk arkadaşı Nina mahalleye geri döner ve ailesine bir sürpriz yapmak ister. Latin havasının bolca hissedildiği film, Amerika’da yaşayan göçmenlerin gözünden bir perspektif sunacak. Broadway oyununda oynayan Anthony Ramos ve Lin Manuel, filmde de başrolleri paylaşıyor olacak.