Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
04/03/2021

LeBron James’li Space Jam: A New Legacy filminden ilk görseller geldi

Space Jam: A New Legacy filminden ilk görseller paylaşıldı. 16 Temmuz’da izleyiciyle buluşması beklenen Space Jam: A New Legacy’nin başrolünde basketbol efsanesi LeBron James var!

90'lı yılların sonunda sinema salonlarında fırtına gibi esen Space Jam, bugün yaşı 40 civarında olanların unutulmaz filmleri arasındadır. Basketbolun gelmiş geçmiş en önemli yıldızlarından biri olan Michael Jordan'ın, Looney Tunes karakterleriyle birlikte oynadığı yarı animasyon filmin ikincisi için uzun süredir bir söylentiler dolaşıyordu. İlk filmden tam 25 sene sonra izleyeceğimiz Space Jam: A New Legacy, bir neslin çocukluğunda büyük bir yer edinen Space Jam'in devam halkası olarak karşımıza çıkacak. 1996 tarihli Space Jam filmi, uzaydan gelen tuhaf yaratıklar tarafından kaçırılmaya çalışılan Looney Tunes karakterlerinin, kaderlerini belirleyecek basketbol maçı için Michael Jordan’ın öncülüğünde bir takım kurmasını ve NBA yıldızlarının yeteneklerini çalan uzaylılarla basketbol sahasında karşı karşıya gelmesini anlatıyordu.
 


16 Temmuz’da izleyiciyle buluşacak Space Jam: A New Legacy’nin başrolünde ise, bu kez bir başka basketbol efsanesi LeBron James olacak. Warner Bros. Stüdyosu’na yaptıkları bir ziyaret sırasında LeBron James ve oğlu, tüm Warner Bros. hikayelerini ve karakterlerini içinde tutan AI G ismindeki bir gücün kontrolündeki bir dünyada hapsolurlar. LeBron, Bugs Bunny’nin yardımı ile Looney Tunes takımını tekrar toplayarak kayıp oğlunu kurtarmaya çalışır. LeBron’ın oğluyla beraber evine dönmesinin tek yolu ise, tüm dünyanın izlediği bir maçta NBA ve WNBA yıldızlarının dijital süper versiyonlarına karşı bir basketbol maçını kazanmasıdır. Don Cheadle, filmin kötü karakterine hayat verirken, LeBron James’e Klay Thompson, Anthony Davis, Damian Lillard, Chris Paul, Kyle Kuzma gibi NBA yıldızları eşlik ediyor. Black Panther yönetmeni Ryan Coogler'ın yapımcısı olduğu Space Jam: A New Legacy’nin yönetmen koltuğunda ise Malcolm D. Lee oturuyor.