Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
11/07/2018

İşte yeni Joker: Joaquin Phoenix

DC'den bağımsız bir Joker filmi geliyor.  Joker'in solo filminde karakteri canlandıracak oyuncu ise Altın Küre, Grammy ve Cannes ödüllü Joaquin Phoenix.


Joker için kartlar ilk kez birden fazla ele dağıtılıyor. Warner Bros ve DC'nin en önemli markalarından biri olan Joker karakteri, önümüzdeki dönemde karşımıza farklı filmler ve farklı oyuncularla çıkacak. Joker karakteri beyazperdede bugüne dek Cesar Romero, Jack Nicholson, Heath Ledger ve son olarak da Jared Leto tarafından canlandırılmıştı. Leto, Joker'i Suicide Squad'a bağlı olan yapımlarda canlandırmaya devam edecek. Warner Bros'un, DC Comics'in başına getirdiği Walter Hamada'nın yönetimindeyse artık bir çizgi roman karakterini birbirinden farklı oyuncularla, birbirinden bağımsız filmlerde izleyebileceğiz. Tıpkı çizgi roman dünyasında olduğu gibi! 
Joker'in solo filminde karakteri canlandıracak olan oyuncu ise kesinleşti. Bugüne dek Golden Globe ve Grammy gibi yüksek profilli ödülleri bulunan, Cannes ve Venedik film festivallerinden En İyi Erkek Oyuncu branşında ödüller kazanmış olan ve üç kez de Oscar'a aday gösterilen Joaquin Phoenix ilk solo Joker filminde kamera karşısına geçecek. Filmin yönetmenliğini genellikle komedi filmlerinden tanıdığımız Todd Phillips üstlenecek. Phillips, yönettiği pek çok komedi filminin ardından Hangover üçlemesiyle Hollywood'da sınıf atlamayı başaran yönetmenlerden biri olarak dikkat çekiyor. Gişede büyük başarı kazanmamış olsa da 2016 yılında yönettiği War Dogs filmiyle yeri geldiğinde ciddi filmler yapabildiğini de kanıtlayan Phillips'e Joker filminin yönetmenliğini kazandıran da bu yapım oldu. Joker'in senaryosunu Phillips, Scott Silver'la birlikte kaleme alacak. Silver'ın bugüne dek en büyük başarıya ulaşan projeleri The Fighter ve Eminem'in hayatını anlatan 8 Mile olmuştu.

 


Joker filminin bütçesinin 55 milyon dolar olacağı açıklandı, bu da sırtını özel efektlere dayamayan bir yapım izleyeceğimiz anlamına geliyor. Joker'in Gotham'ın altını üstüne getiren bir suçluya dönüşümünü izleyeceğimiz bu yapımın aynı zamanda DC'nin yeni sinema markasının ilk filmi olması bekleniyor. DC'nin San Diego Comic Con'da tanıtması beklenen bu markaya dahil olan filmlerde pek çok karakterin, farklı oyuncu ve yönetmenlerle, birbirinden farklı maceralarını izleyeceğimiz ve bu sayede yeni bir Batman ya da Superman filmi için 4-5 yıl beklemek zorunda kalmayacağımız öngörülüyor. Mütevazı bütçeli yapımlar üretecek olan bu markanın, Joker gibi "süper kötü" karakterlere de kendi filmlerinde başrol olma şansı tanıması, izleyicilere farklı perspektifler sunabilmek adına önem teşkil ediyor. Bakalım Warner Bros ve DC, hedefledikleri başarıya ulaşabilecekler mi? Joker, bu yolda önemli bir gösterge olacağa benziyor.